به سبک جدیدی از زندگی خوش آمدید

آژانس های مراقبتی منطقه ای برای افراد مسن چیست؟

آژانس های مراقبتی منطقه ای برای افراد مسن چیست؟

در سال 1973 ، در ایالت متحده، افراد حاضر درکنگره،  قانونی را برای سالمندان آمریکایی تصویب کردند . به موجب این قانون، سازمانی برای ارتقاء رفاه افراد مسن با ارائه خدمات و برنامه هایی راه اندازی شده است که به سالمندان کمک می کند تا به طور مستقل در خانه ها و محیط های اجتماعی شان زندگی کنند. اداره پیری    (AoA) برای انجام کلیه مفاد این قانون تأسیس شده است.

یک بخش اصلی این قانون ایجاد شبکه سراسری آژانس های منطقه ای در زمینه پیری بود. آژانس منطقه ای در مورد پیری  یک آژانس غیرانتفاعی دولتی یا خصوصی است که توسط یک ایالت برای رفع نیازها و دغدغه های همه افراد مسن در سطح منطقه ای و محلی تعیین شده است. کلیه آژانسهای منطقه ای پیری ، طبق قانون تصویب شده در کنگره آمریکا، بودجه از دولت فدرال دریافت می کنند و علاوه بر آن بودجه تکمیلی از درآمدهای ایالتی و محلی نیز دریافت می کنند.

 

منابع آژانس های مراقبتی سالمندان

آژانس های مراقبتی از سالمند، به سالمندان کمک می کنند تا با استفاده از منابعی که در اختیار سالمندان قرار می دهند، دوران پیری مستقل و امنی در محل خود داشته باشند. آژانس های مراقبتی از سالمندان، علاوه بر سالمندان، به افراد معلول ، افراد دارای بیماری های مزمن ، جانبازان و پرستاران خانگی ، فارغ از سنی که داشته باشند، کمک می کنند. این آژانس ها با ارائه مکان های مراقبتی و استراحتی برای افراد، مشاوره ، گروههای حمایتی ، تحصیلات و آموزش ،  و ارجاع به پرستاران محلی و سایر خدمات مراقبتی از سالمندان ، از اعضای خانواده و پرستاران خانگی پشتیبانی می کنند.

آژانس های مراقبتی از سالمندان  توسط منطقه جغرافیایی ، که به عنوان یک منطقه برنامه ریزی و خدمات (PSA) نیز شناخته می شود ، شناسایی می شوند.  PSA ها معمولاً یک شهر ، یک شهرستان یا یک منطقه که چند شهر را شامل می شود، در بر می گیرند. به همین دلیل، آنها قادر به ارائه اطلاعات تخصصی در مورد منابع خاصی که در دسترس یک سالمند در منطقه ای هستند که در آن زندگی می کند، می باشند. آنها همچنین به سالمندان کمک می کنند تا از مزایای عمومی فدرال ، ایالتی و محلی ، از جمله مراقبان سلامتی که شامل پزشک و پرستار می شوند استفاده کنند.

 

خدمات ارائه شده توسط آژانس های منطقه ای در مورد پیری

 

آموزش و پشتیبانی از مراقبین و یا پرستاران افراد سالمند

خدمات مشاوره تغذیه ای و اطلاعات مربوط به تهیه وعده غذایی در منزل

آموزش حقوق سالمندان

اطلاعات مربوط به سلامتی و بهداشت

خدمات حمایتی  مانند اطلاعات مربوط به خدمات مراقبت در منزل ، خدمات خانه داری و همراه آن مدیریت خانه ، خدمات مربوط به حمل و نقل ، مدیریت پرونده ، خدمات مربوط به اصلاح و تغییرات خانه و خدمات حقوقی

مشاوره بیمه

منابع مراقبت و تفریحی

مشاوره در مورد گزینه های مراقبتی

ارزیابی برنامه ریزی مراقبت و صلاحیت خدمات مراقبت طولانی مدت

خدمات دادرسی

خدمات کمک ثبت نام

اطلاعات در مورد سیستم های واکنش اضطراری

تفاوت مراقبت از سالمندان در خانه و آسایشگاه

 

 مراقبت های  طولانی مدت با عناوینی همچون خانه ی سالمندان و …

آژانس های منطقه ای مراقبت از سالمندان، یک گزینه کمکی اصلی برای خانواده هایی است که با خدمات مراقبت در مراکز مراقبت طولانی مدت (LTC) مانند خانه سالمندان ، خانه های مساعدت شده و سایر اماکن مسکونی قدیمی مشکل دارند. با شروع سال 1972 ، برنامه مددجویان مراقبت طولانی مدت در کلیه ایالت ها زیر نظر قانون “آمریکایی های مسن” که در کنگره تصویب شده بود، عمل می کند.  برنامه های مراقبتی طولانی مدت، برای حل مشکلات و حمایت کردن از فرد سالمند و یا نا توان در ارتباط با سلامتی اش، فراهم آوردن ایمنی ، رفاه و حقوق افرادی که در تسهیلات LTC زندگی می کنند ، بوجود آمده اند. در صورتی که فرد سالمند و یا یکی از اعضای خانواده و یا آشنایان وی، راجع به یک مرکز مراقبت طولانی مدت شکایت داشته باشد ، می تواند با آژانس منطقه خود در زمینه پیری تماس بگیرد و اقدامات قانونی برعلیه مرکز مورد نظر، در صورت اهمال و یا تخلف، ترتیب دهد.

تاریخ انتشار: شهریور ۲, ۱۳۹۸

To Top
با ما در ارتباط بمانید، مطلع شدن از آخرین اخبار و رویداد های مجموعه

اینستاگرام ما @valasalmandan


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/valasalmandan.com/httpdocs/wp-content/plugins/gs-instagram-portfolio/gs-instagram-assets/includes/templates/gs_instagram_structure_one.php on line 11