به سبک جدیدی از زندگی خوش آمدید

ارزیابی نیاز ها یک سالمند، اولین قدم، در هنگام ورود به خانه مراقبت از سالمندان

قبل از اینکه یک فرد سالمند به هر نوع جامعه سالمندی وارد شود ، کارکنان باید ارزیابی دقیق و حضوری از سلامت جسمی و شناختی وی انجام دهند.

در حالی که یادداشت های پزشک می تواند در مستند سازی مسائل پزشکی یک فرد سالمند مفید باشد ، اما مراکز مراقبت طولانی مدت نباید به منظور بستری سالمند، فقط به این اطلاعات، اعتماد کنند. درعوض، معاینه اولیه که اغلب توسط یک پرستار یا کارمند پذیرش انجام می شود، برای بدست آوردن اطلاعات فعلی درباره نیازهای مراقبت از سالمندان می تواند ارزشمند باشد. این ارزیابی میزان مراقبت از یک فرد سالمند، خدمات مورد نیاز، تسهیلات و هزینه های مرتبط را تعیین می کند. این روند همچنین در ایجاد یک برنامه مراقبت از سالمندان مؤثر است.

در HarbourChase of Naples، FL ، یک خانه ی مراقبت از سالمندان وجود دارد که خدمات توانبخشی، مراقبت از حافظه و خدمات پرستاری را  به صورت ماهرانه ارائه می دهد. یک پرستار با هر یک از ساکنان آینده نگر ( منظور سالمندانی است که در آینده نزدیک نیاز به استفاده از خدمات خانه ی مراقبت از سالمندان پیدا می کنند) و اغلب خانواده های آنها نیز ملاقات می کند و ارزیابی کاملی از توانایی سالمندان و فعالیت های زندگی روزمره ای را که به طور مستقل می تواند انجام دهند (ADL) را صورت می دهند.

در خانه سالمندان والا نیز سعی به پیاده سازی همین روش شده است. مرکز توانبخشی و خدمات پزشکی و پرستاری وظیفه دارند که نیاز سالمندان را شناخته و آن را با خانواده ایشان در میان بگذارند تا بهترین برنامه برای نگهداری از سالمند عزیزشان در خانه سالمندان والا رقم بخورد.

با استفاده از یک بسته ارزیابی هشت صفحه ای، سالمند در یک “سیستم نقطه ای” قرار می گیرد که میزان مراقبت از وی را تعیین می کند. تعداد سطوح در HarbourChase که در حیطه ی مراقبت های اساسی قرار می گیرند، سطح 1 ، سطح 2 و سطح 3 می باشد که سطح 3 بالاترین و فشرده ترین سطح مراقبت است. این فرآیند تضمین می کند که این مرکز قادر است مراقبت های مورد نیاز خود را به ساکنین ارائه دهد و همچنین هزینه ماهیانه آنها را تعیین می کند.

همه ی مراکز مراقبتی از سالمندان و آسایشگاه‌های سالمندان از  سیستم نقطه ای مانند HarborChase استفاده نمی کنند ، اما نکته اصلی این است که این ارزیابی کامل و شاملی است و یک  فرآیند رسمی برای تخمین استفاده از سرویس های مراقبتی و خدمات برای سالمندان می باشد.

به طور معمول ، ارزیابی برای ساکنان آینده، فهرستی از رتبه بندی رفتارهای فرد ، بیماریهای مزمن ، تواناییهای ارتباطی ، نیازهای غذایی ، توانایی انجام فعالیتهای زندگی روزمره (ADLs) ، توانایی مدیریت داروها ، نیاز به دستگاههای کمکی و موارد دیگر را بررسی می کند. HarborChase معیارهای نمونه زیر را که کارکنانش بر اساس آنها، در ارزیابی های ساکنین از آن استفاده می کنند، ارائه کرده است.

harborchase مرکز نگه داری از سالمندان

جهت سنجی

سالمند :

جهت گیری و آگاهی از افراد ، مکان ها و زمان است.

گاهی اوقات سردرگمی و برخی از مشکلات در به یاد آوردن جزئیات وجود دارد. نیاز به برخی از اعلان ها دارد.

به علت سردرگمی و بی نظمی نیاز به اعلان منظم دارد.

دارای نقایص شدید شناختی و سابقه قضاوت ضعیف است و باعث ایجاد رفتارهای بالقوه نا امن می شود.

 

سطح کمک مورد نیاز برای حمام کردن

سالمند:

حیطه ی مورد نظر،  مشکلات روده و مثانه است و به طور مستقل توالت رفتن را شامل می شود.

حیطه ی مورد نظر، روده و مثانه است و استفاده ی مستقل از دستگاههای محافظتی و  یا کمکی را شامل می شود.

نیاز به یادآوری گاه به گاه و یا فوری برای رفتن به حمام دارد.

دارای قسمتهای متناوب بی اختیاری ادراری است.

برای استفاده از پوشک محافظ به یادآوری نیاز دارد.

برای مدیریت روده و یا مثانه به کمک نیاز دارد.

در هنگام توالت نیاز به بالابر یا کمک دو نفر دیگر دارد.

تاریخ سقوط و خطر

سالمند :

هرگز سقوط نکرده است.

در سه ماه گذشته یک سقوط داشته است.

در سه ماه گذشته بیش از یک سقوط داشته است.

سطح تحرک

سالمند :

در تحرک مستقل است.

برای استفاده از وسایل کمکی نیاز به یادآوری دارد.

برای رفت و آمد نیاز به کمک یک نفر دارد.

برای فشار دادن ویلچر به دلیل محدودیت جسمی به کمک نیاز دارد.

برای بالا رفتن ( انتقال به طبقات بالاتر) نیاز به کمک دو نفره  و یا بالابر دارد.

ارزیابی اولیه هنگام مراجعه سالمند به خانه سالمندان را جدی بگیرید

پس از گشت و گذار و مصاحبه با کارمندان در مجامع زندگی آینده نگر ( منظور مرکز مراقبت از سالمند است) و انتخاب خانه جدیدی برای سالمند عزیز خود ، اطمینان حاصل کنید که ارزیابی جدید سالمندتان انجام شده است. از  سالمند عزیز خود بپرسید که آیا شما نیز می توانید در این جلسه شرکت کنید تا روند ارزیابی را بهتر درک کنید و اینکه چگونه این جوامع میزان مراقبت از ساکنان را تعیین می کنند. این امر به شما در تصمیم گیری های مراقبتی در آینده کمک می کند زیرا توانایی های  سالمند عزیز شما کاهش می یابد و با توجه به آن، نیازهای شما برای مراقبت از وی، افزایش می یابد.

علاوه بر این ، ورود کردن شما به همان اندازه ی بازخورد سالمندتان در آن مرکز، مهم است. مراکز نگهداری سالمندان، به طور معمول دوست دارند که مراقبان (پرستار سالمند)، در هر زمان ممکن برای کمک به پر کردن شکاف اطلاعات و ارائه بینشی عمیق تردر مورد سطح عملکرد سالمندشان  در جلسات حضور داشته باشند. در بعضی موارد، کارکنان می توانند ارزیابی های جداگانه ای انجام دهند، یکی با مراقب سالمند و دیگری با خود سالمند. این به هر دو طرف کمک می کند که در هنگام ارزیابی صادقانه، کاملا احساس راحتی کنند و به کارکنان این امکان را می دهند که یک برنامه مراقبت واقع بینانه در نظر بگیرند.

پس از انتقال سالمندان به بخش مراقبت های طولانی مدت، نیازها و توانایی های آنها باید بطور دوره ای مورد بررسی مجدد قرار گیرد تا اطمینان حاصل شود که آنها همچنان به مراقبت های مناسب و مورد نیاز خود ادامه می دهند. فراوانی این ارزیابی ها، بستگی به این دارد که آیا حال سالمند رو به وخامت است یا خیر. اگر چه که طبق قوانین دولتی باید به صورت دوره ای، ارزیابی برنامه ی مراقبتی از همه سالمندان آن مرکز صورت بگیرد. در حالی که مقررات های دولتی متفاوت هستند، ارزیابی مجدد باید حداقل سالانه انجام شود، حتی اگر یکی از سالمندان نشانه های واضحی از بدتر شدن حالش، نداشته باشد. مراقبان خانواده معمولاً درخواست می کنند که در این ارزیابی های مداوم شرکت کنند و در جلسات برنامه مراقبت با کارمندان حضور داشته باشند تا اطلاعات جدیدی در مورد خدمات و هزینه ها دریافت کنند.

به طور خلاصه، ارزیابی نیازها و برنامه ی مراقبتی، برای هر سالمند بسیار مهم است ، خواه در خانه ساکن باشد و یا به خانه های سالمندان منتقل شود. این ارزیابی ها به مراقبان خانواده و مراقبان حرفه ای کمک می کند تا خدماتی را  که سالمند به آنها نیاز دارد، به طور یکسانی تخمین زده و  سپس تعیین کنند و پیگیری نوسانات در وضعیت سالمند عزیزشان را، تسهیل می کند.

تاریخ انتشار: شهریور ۸, ۱۳۹۸

To Top
با ما در ارتباط بمانید، مطلع شدن از آخرین اخبار و رویداد های مجموعه

اینستاگرام ما @valasalmandan


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/valasalmandan.com/httpdocs/wp-content/plugins/gs-instagram-portfolio/gs-instagram-assets/includes/templates/gs_instagram_structure_one.php on line 11