به سبک جدیدی از زندگی خوش آمدید

تفاوت‌های میان انواع خدمات مراقبتی سالمندان در خانه های سالمندان – قسمت دوم

در قسمت اول، در خصوص انواع خدمات مراقبتی سالمندان ، ( شیوه‌ی زندگیِ بدون نیاز به مراقبت (IL) و زندگی تحت مراقبت (AL) سالمندان ) و تفاوت های این دو خدمات مراقبتی سالمندان در فضای زندگی ،توضیحاتی ارائه شد. در این مطلب سایر تفاوت‌های این دو سبک زندگی سالمندان، مانند : وسایل رفاهی و خدمات مراقبتی، و مقایسه‌ی هزینه‌های AL‌و IL را مطرح خواهیم کرد.

مقایسه‌ی هزینه‌های AL و IL

در خدمات مراقبتی سالمندان به روش IL یا نگهداری از سالمندان بدون نیاز به مراقبت یا زندگی مستقل ، در مرحله اول شامل هزینه خدمات و اجاره محل زندگی می شود. از آن جایی که سالمندانی که از روش IL برای زندگی مستقل خود استفاده می کنند از نظر قوای جسمانی در وضعیت مساعدی به سر می برند ، امکان برخورداری از سایر برنامه های روزانه را خواهند داشت. شرکت در برنامه های خارج از مرکز مراقبت از سالمندان معمولا هزینه جداگانه ای را برای سالمندان به همراه دارد ، از این رو در صورتی که سالمند تمایل به شرکت در برنامه های آموزشی و تفریحی را داشته باشد ، می توان گفت که با توجه به نوع و تعداد برنامه ها ، خدمات مراقبتی سالمندان به روش IL پر هزینه خواهد بود.

درست مانند مراقبت از سالمند به شیوه IL (زندگی مستقل) در روش AL یا زندگی تحت مراقبت ، معمولا هزینه شامل یک نرخ پایه اجاره محل اقامت و استفاده از سایر خدمات مراقبتی و تسهیلات زندگی مانند غذا و خانه داری می شود. همچنین برخی از مراکز مراقبت و نگهداری از سالمندان امکان استفاده از خدمات اضافی را در ازای پرداخت هزینه های بیشتر می دهند.
بر اساس هزینه‌های سالانه بررسی پرستاری‌ها در Genworth، میانگین هزینه‌ی ماهیانه یک آپارتمان شخصی تک خوابه در تسهیلات AL، برابر ۳.۷۵۰ دلار است.

استخدام پرستار شخصی مخصوص

به جز شیوه های نگهداری از سالمندان به روش های AL و IL  ، از سایر خدمات مراقبتی سالمندان می توان به استخدام پرستار شخصی مخصوص سالمندان اشاره کرد. سالمندانی که نیاز به مراقبت های ویژه و اختصاصی دارند می توانند برای انجام کارهای شخصی و فعالیت های روزانه که در مراکز IL و AL ارائه می شود ، پرستار شخصی استخدام نمایند. این به سالمند اجازه می دهد تا مدت طولانی تری را در محل سکونت خود بگذراند. اما لازم به ذکر است که این روش هزینه بالایی را به همراه خواهد داشت.

روش‌های پرداخت به AL و IL

علاوه‌بر تفاوت‌ها در سطوح مراقبت‌های ارائه شده توسط این دو مرکز نگهداری از سالمندان، بزرگترین تفاوت میان IL و AL منابع مالی است که سالمندان و خانواده‌های آن‌ها می‌توانند استفاده کنند تا هزینه‌های زندگی در این جوامع را پوشش بدهند.

در شیوه مراقبتی IL از آنجایی که خدمات درمانی ، مراقبت‌های درمانی (Medicare ) و حمایت‌های درمانی (Medicaid ) ارائه نمی شود، بیمه های درمانی و سایر برنامه های بیمه ، هزینه های این مراکز را پوشش نخواهند داد. در واقع در خدمات مراقبتی سالمندان IL هزینه ارائه شده صرف زندگی روزانه سالمند خواهد شد.

این در حالی است که در مراکز AL رسیدگی های بیشتر و خدمات پزشکی و درمانی ارائه می شود که می تواند در پوشش هزینه های درمانی قرار گیردو

چون جوامع IL برای ساکنین خدمات درمانی، خدمات درمانی، مراقبت‌های درمانی (Medicare ) و حمایت‌های درمانی (Medicaid ) را ارائه نمی‌دهند، بیمه‌های درمانی طولانی مدت و سایر برنامه‌های حمایت‌های مالی هزینه‌ها را پوشش نخواهد داد. در عوض، سالمندان باید شخصا با استفاده از وجوه از جانب منافع تامین اجتماعی، حقوق بازنشستگی، پس‌انداز بازنشستگی، حقوق‌های دریافتی و سایر وجوه فردی این هزینه‌ها را پرداخت کنند.

در ایالات متحده امریکا ، ساکنین مراکز AL می‌توانند هزینه‌های زندگی در این جوامع را با استفاده از پس‌انداز‌ها و وجوه شخصی ، مانند بیمه مراقبتی طولانی مدت اصلی پاسبان‌ها و رسیدگی‌ها و حمایت‌ها از جانب سازمان امور سربازان سابق ایالات متحده امریکا پرداخت کنند. مراقبت‌های درمانی در AL پوشش داده نمی‌شوند، اما در حمایت‌های درمانی برخی از کمک‌های مالی براس سالمندان کم‌درآمد ارائه می‌شود. به‌خاطر داشته باشید که شایستگی دریافت حمایت‌های درمانی و قوانین پوششی از یک ایالت به ایالت دیگر متفاوت است. سازمان توسعه شهری و مسکن (HUD) ایالات متحده امریکا، از طریق Housing Choice Voucher و سایر برنامه‌هایی که مدنظر دارد، سالمندان کم‌درآمد را برای پرداخت هزینه‌های AL و IL مورد حمایت قرار می‌دهد.

با این حال، به دلیل تقاضای زیاد این برنامه‌ها، لیست انتظارها اغلب بسیار طولانی هستند.

منبع: Key Differences Between Independent Living and Assisted Living

تاریخ انتشار: آبان ۳, ۱۳۹۷

To Top
با ما در ارتباط بمانید، مطلع شدن از آخرین اخبار و رویداد های مجموعه

اینستاگرام ما @valasalmandan


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/valasalmandan.com/httpdocs/wp-content/plugins/gs-instagram-portfolio/gs-instagram-assets/includes/templates/gs_instagram_structure_one.php on line 11