به سبک جدیدی از زندگی خوش آمدید

سنجش استاندارد مراقبتی خانه سالمندان ، به چه نکاتی باید توجه شود؟ – قسمت دوم

در قسمت اول مقاله ” چه نکاتی را برای استاندارد مراقبتی در آسایشگاه سالمندان باید بررسی کنید؟ ” به این اشاره شد که برای انتخاب یک مرکز مراقبت از سالمندان ، باید به مواردی بیشتر از سالن غذاخوری و یا اتاق نشیمن دقت کنید. به منظور سنجش استاندارد مراقبتی خانه سالمندان ، بررسی مواردی چون ، دمای حمام ، بررسی ویلچر های مجموعه و … جزو مواردی هست که حتما می بایستی توسط شما بررسی گردد. در ادامه این مقاله ، به سایر نکات که باید مورد سنجش قرار بگیرد ، خواهیم پرداخت.

 

آزمایش  Call-Button :

در مرکز نگهداری ، زنگ های هشدار آزار دهنده یا حتی درخواست های کلامی را می شنوید که بی جواب می مانند؟ رسیدن به شخصی که درخواست کمک می کند چقدر طول می کشد؟ اگر این زنگ های هشدار (درخواست کمک)، باعث می شود کمک رسان یا مراقب در آن مرکز ، پریشان شود و یا شما را اذیت می کند ، تصور کنید که چگونه بر کسی که خودش درخواست کمک دارد و به همین علت دکمه را فشار می دهد، تأثیر می گذارد، مسلما وی در این شرایط سردرگم و پریشان است.

آزمایش زنگ هشدار بر روی صندلی: به تختخواب‌های سالمندان یا بیماران ، صندلی های چرخدار و سایر صندلی های آنان دقت کنید تا ببینید که آیا آلارم صندلی روی آنها وجود دارد یا خیر. تقریباً هر گروهی که به بهبود زندگی ساکنین (سالمندان یا بیماران) در مراکز مراقبت طولانی مدت، علاقه دارد، توصیه می کنند که استفاده از آلارمهای تختخواب و صندلی را حذف نمایید. سوپروایزرها یا همان ناظران احتمالاً به شما خواهند گفت که این اقدامات، باعث ایمنی ساکنان می شود، اما شواهد نشان می دهد که این اقدامات منجر به  مراقبت کمتر از ساکنان، توسط مراقبان وکارمندان مرکز نگهداری، می شود. سرانجام ممکن است این مراقبت کمتر مراقبان، ناشی از آلارم های اضافی روی صندلی ها، منجر به سقوط و افتادن ساکنین از صندلی شود.

موارد اعلام شده ، جزو مواردی است که باید توسط شما بررسی شود. البته این لیست تنها شامل این موارد نمی باشد و شما برای آسوده خاطر بودن سالمند عزیزتان باید موارد بیشتری را در یک آسایشگاه سالمندان بررسی کنید که در قسمت دوم این مقاله به آن ها نیز اشاره خواهد شد.

تست نویز:

هشدارها تنها مواردی نیستند که می توانند ساکنان را ناراحت کنند. اگر مراقبان یا دستیاران به طور مرتب در سالن، فریاد زنند یا صدای موسیقی یا تلویزیون را بیشتر از حد نرمال بالا ببرند، این می تواند ناراحت کننده باشد و منجر به اضطراب و سردرگمی ساکنان شود.

تست اتاق ناهار خوری:

به منظور سنجش استاندارد مراقبتی خانه سالمندان ،بهترین راه برای فهمیدن اینکه، آیا وعده های غذایی که سالمند عزیزتان در خانه جدیدش خواهد خورد، لذت بخش هستند یا خیر این است که شما، یک یا چند وعده غذا در آنجا میل کنید. میزان نویز در منطقه ناهار خوری چگونه است؟ آیا غذای گرم همانطور که در نظر گرفته شده است بسیار گرم است؟ آیا مرکز به  ساکنین، چاشنی (نمک ، فلفل ، شکر ، خردل ، کچاپ و غیره) را که در خانه از آنها استفاده می کردند ارائه می دهد؟ آیا دستیاران به ساکنان توجه می کنند یا اینکه در زمان وعده های غذایی عمدتاً با خودشان صحبت می کنند و گویی زمان استراحتشان است؟ برای کسانی که دیگر نمی توانند از چاقو استفاده کنند ، آیا این مواد غذایی به صورت درشت و درسته در ظرف غذا هستند و نیاز به برش خوردن دارند، یا به عنوان غذاهای لقمه ای هستند که فرد بتواند به راحتی آن را بر داشته و در دهان خود گذاشته و بجود؟ آیا ساکنان آب به اندازه ی کافی و مناسب می نوشند؟ غذای کافی خوردن و آب کافی آشامیدن توسط سالمند دلبندتان، می تواند یک مساله ی پر تنش هم در خانه و هم در یک مرکز نگهداری از سالمندان، باشد. شما می خواهید مراقبان، سالمند عزیزتان را تشویق و توانمند کنند تا به اندازه ی کافی و مناسب غذا بخورند و آب بیاشامند.

آزمون تقویم:

از زندگی مستقل گرفته تا زندگی در مراکز نگهداری از سالمندان که سطح بسیار بالایی از مراقبت ها را شامل می شوند، هر سالمند، یک تقویم ماهیانه  برای یادداشت فعالیت ها و رویدادهای اجتماعی باید داشته باشد که به طور برجسته در کل تسهیلات شامل شود. به نوع فعالیتهای که پیشنهاد می شود توجه کنید، به چه میزان  فعالیت های تقویم در زمان واقعی خودشان، رخ می دهند؟ و آیا ساکنان در انجام این فعالیت ها و شرکت در این جلسات مشتاق هستند؟ به فعالیتهایی توجه کنید که می دانید سالمند محبوب شما از آن لذت می برد. این جلسات هر ماه چند بار برگزار می شود؟ آیا این کلاس ها برای توانایی های جسمی و ذهنی سالمند عزیزتان مناسب هستند یا می توانند سازگار باشند؟

آزمون شورای خانواده:

در خانه های مراقبت از سالمندان، تشکیل یک شورای خانواده یکی از بهترین راه هایی است که ما برای نظارت بر مراقبت های ارائه شده و حمایت از تغییرات یا راه‌های بهبود برای سالمندان عزیز خود، می توانیم داشته باشیم. بسیاری از ساکنان عضو این شوراها هستند، اما ساکنان ضعیف سالخورده، به ویژه کسانی که دچار زوال عقل هستند، که با مشکل به خاطر سپردن حقوق خود و بیان نیازهایشان  مواجه هستند و ترجیحات و انتقادات خود را نمی توانند به تنهایی بیان کنند، حتما باید عضو این شوراها باشند. آنها غالباً به ما، خانواده و دوستانشان اعتماد دارند تا چشم،گوش و دهانشان باشیم. چون هنگامی که آنها به عنوان یک مراقب در انجام کارهایشان به شما احتیاج داشتند، و شما این کار را با محبت برایشان انجام دادید. اکنون آنها به شما نیاز دارند تا طرفدار آنها باشید. بنابراین ، بپرسید که خانه دارای شورای خانواده است یا خیر. این باعث می شود اطمینان حاصل کنید که سالمند عزیزتان خیلی بهتر مراقبت می شود. البته این مورد به صورت مستقیم با سنجش استاندارد مراقبتی خانه سالمندان ، در ارتباط نمی باشد ، اما خروجی این جلسات می تواند بر روی کیفیت زندگی ساکنان خانه سالمندان تاثیر گذار باشد.

تاریخ انتشار: مهر ۱۴, ۱۳۹۸

To Top
با ما در ارتباط بمانید، مطلع شدن از آخرین اخبار و رویداد های مجموعه

اینستاگرام ما @valasalmandan


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/valasalmandan.com/httpdocs/wp-content/plugins/gs-instagram-portfolio/gs-instagram-assets/includes/templates/gs_instagram_structure_one.php on line 11