به سبک جدیدی از زندگی خوش آمدید

سنجش استاندارد مراقبتی سرای سالمندان ، به چه نکاتی باید توجه شود؟ – قسمت سوم

در دو قسمت قبلی این نوشتار ، به مواردی که برای انتخاب یک سرای سالمندان باید توجه کنید پرداختیم. سنجش استاندارد مراقبتی سرای سالمندان ، پیچیده تر از بررسی اتاق نشیمن و سالن غذاخوری است. شما باید به بررسی مواردی که بر روی سلامت سالمندتان تاثیرگذار است بپردازید . این موارد طبق نوشتار های پیشین شامل ، بررسی ملحفه و حوله تمیز ، گرمایش و سرمایش اتاق ها ، بررسی گرمایش حمام و … می باشد.

در ادامه با سایر مواردی که برای استاندارد مراقبتی سرای سالمندان باید سنجیده شود آشنا خواهیم شد:

آزمون نسبت کارمندان به ساکنین:

شما می خواهید که اعضای خانواده تان به میزان لازم و کافی،  مورد توجه و مراقبت شوند. به همین دلیل است که این تصمیم گیری برای خانواده سخت است تا یک عزیز را در خانه ی مراقبتی قرار دهد. اگر از سرپرست در مورد تعداد پرسنل سؤال کنید، احتمالاً چیزهایی مانند این را خواهید شنید ، “ما بر طبق شرایط و استانداردهای دولتی،  تعداد کارمندان، در هر شیفت را تعیین کرده و قرار می دهیم.”

در برخی از مرکز ها، برای هر 8 یا 10 نفر از ساکنان، یک دستیار اختصاص یافته است (بعضی اوقات بسته به استان، تعداد بیشتری از آنها اختصاص داده شده است). اگر یک دستیار در آخرین لحظه، بیمار شود و یا در مسائل فوری خانواده ی خود حضور داشته باشد و نتواند سر کار بیاید، این نسبت می تواند کمتر شود و بنابراین کیفیت مراقبت از ساکنان کاهش می یابد.

اگرچه ممکن است در هیچ کجا نسبت کارمندان به ساکنان را به طور ایده آل پیدا نکنید، حداقل بپرسید که آیا این دو پارامتر، تعداد ساکنان و میزان مراقبتی که نیاز دارند، سطح کارکنان را تعیین می کند یا خیر. سؤال کنید که چگونه این مرکز، میزان سطح مراقبتی که ساکن به آن نیاز دارد را ارزیابی می کند و در صورت لزوم، علائم زوال عقل در این ارزیابی ها قرار می گیرد یا خیر. این امر می تواند بر روی امنیت ساکنین تاثیر بذارد و جزو موارد سنجش استاندارد مراقبتی سرای سالمندان محسوب می شود.

آزمون سرپرست (سوپر وایزر):

چه کسی وظیفه نظارت بر استانداردهای مراقبت از واحدی را که عزیزتان در آنجا زندگی می کند، را دارد؟ دفتر آن شخص در کجا واقع شده است؟ در داخل واحد قرار دارد یا در گوشه ای دور از واحد؟ یک مدیر مؤثر به تعامل با کارمندان، ساکنان و بازدید کنندگان خود ادامه خواهد داد. مدیران موثر وقت خود را بیشتر با آنها سپری می کنند تا در مورد وظایف و عملکرد کارکنان خود ، بهزیستی ساکنان و نحوه عملکرد حوزه ی مرکز خود آگاهی داشته باشند. این امر به آنها امکان می دهد تا هنگام ایجاد تغییرات و رسیدگی به شکایات،  آگاه و به طور فعالانه پاسخ گو باشند. از آنها بخواهید که شرح شغل سرپرست را ببینید تا بفهمید که مسئولیت های آنان دقیقا چه می باشد.، اطلاعاتی کاملی کسب کنید و پس از آن حقوق شان را بپردازید!

آزمون دستیار مشاوره:

آخرین مورد از لیست سنجش استاندارد مراقبتی سرای سالمندان ، که مطمئناً  مورد مهمی است، این است که آیا دستیاران لبخند می زنند و هنگام تعامل با ساکنان تماس چشمی برقرار می کنند؟ آیا به نظر می رسد آنها برنامه ها ، نیازها و ترجیحات ساکنان را می شناسند و به آن احترام می گذارند؟ هنگامی که یکی از ساکنین چیزی را می خواهد، مانند میان وعده، جواب یک سوال یا یک تبریک ساده ، دستیاران چگونه پاسخ می دهند؟ این ممکن است مهمترین عامل نشان دهنده ی کیفیت، در تحقیقاتتان از آن مرکز باشد.

برای به دست آوردن یک تصویر واقعی از مشارکت دستیاران ، یا مشاهده ی کارمندان مختلف در هر شیفت ، باید چندین بار  به آن مرکز مراجعه کنید. این شامل رفتن به مرکز در آخر هفته ها و در زمان های مختلف روز یا عصر مانند صبح ها ، هنگام وعده های غذایی و حتی بعد از شام است. سعی کنید در حین تغییرشیفت پرسنل، به آن مرکز بروید. آیا هنوز هم دستیاران برای توجه به ساکنان در هنگام تغییر شیفت در دسترس هستند؟

هنگامی که پرستاران مرکز و ارائه دهندگان مراقبت های طولانی مدت را ارزیابی می کنید ، از جذابیت و ابتکارات بازاریابی کارمندان اداری بیش از حد دلگیر نشوید. درعوض ، از این چک لیست برای رعایت شرایطی که ممکن است یکی از اعضای خانواده شما، روزی در آنجا زندگی کند، استفاده کنید. ارزیابی و دستیابی به سطح مراقبتی عالی، کار و توجه بیشتری به جزئیات را می طلبد ، اما این موارد خاص می تواند شما را به سمت شاخص های ظریفی که  نشان دهنده ی این است که کدام مرکز نگهداری  و مراقبتی با کیفیت تر  است، سوق دهد.

تا به اینجا موارد ضروری برای سنجش استاندارد مراقبتی سرای سالمندان  توضیح داده شد. برای آنکه در بازدید اولیه ، موردی را از قلم نیاندازید ، پیشنهاد می گردد که یک چک لیست تهیه فرمایید. با تهیه چک لیست می توانید اطمینان حاصل قرمایید که چیزی را از قلم نیانداخته اید.

در آخر باید خاطر نشان کرد که در صورتی که قصد دارید ، نگهداری از سالمند خود را به مراقبان آسایشگاه سالمندان بسپارید ، فراموش نکنید که در این مورد نظر آنها را نیز جویا شوید. در صورتیکه سالمند شما توانی تشخیص و تصمیم گیری را از دست نداده باشد ، مراحل بالا را با مشارکت یکدیگر انجام دهید.

تاریخ انتشار: مهر ۱۶, ۱۳۹۸

To Top
با ما در ارتباط بمانید، مطلع شدن از آخرین اخبار و رویداد های مجموعه

اینستاگرام ما @valasalmandan


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/valasalmandan.com/httpdocs/wp-content/plugins/gs-instagram-portfolio/gs-instagram-assets/includes/templates/gs_instagram_structure_one.php on line 11