به سبک جدیدی از زندگی خوش آمدید

فعالیت های زندگی روزانه برای سالمندان که با نام ( adl ) تعریف شده است

دکتر سیدنی کاتز ، برای اولین بار در سال 1963 نمایه ای از فعالیت‌های اساسی که سالمندان باید داشته باشند تا بتوانند به صورت مستقل زندگی کنند، تدوین کرد. این مقیاس هنوز توسط متخصصین مراقبت های بهداشتی برای ارزیابی عملکرد و ارزیابی نیازهای مراقبت طولانی مدت در سالمندان استفاده می شود. شش فعالیت زندگی روزمره ( adl) نیز برای تعیین صلاحیت یک فرد سالمند برای دریافت خدمات حمایتی و کمکهای مالی استفاده می شود.

  ( ADL s )  یا فعالیت های زندگی روزمره چیست؟

فعالیت های زندگی روزمره در شش دسته مهارت اصلی که برای مراقبت صحیح از خود ، مورد نیاز هستند، قرار می گیرند. هر دسته از این توانایی ها بر اساس، انجام کارها به صورت کامل و ایمن بدون راهنمایی ، نظارت یا کمک ، تعیین می شوند.

خوردن غذا: آیا فرد قادر است غذا و نوشیدنی را با موفقیت از میز به دهان خود منتقل کند؟

استحمام: آیا فرد قادر است بدون کمک گرفتن از کسی به حمام وارد شود و سپس از آن خارج گردد؟ آیا فرد قادر است بدن و موهای خود را به طور کامل بشوید؟

لباس پوشیدن: آیا فرد قادر به انتخاب لباس مناسب و پوشیدن و درآوردن لباس خود و مواردی از قبیل چفت کردن آنها و بستن مناسب آنها می‌باشد؟

خویشتن داری: آیا فرد می تواند کنترل ادرار و مدفوع خود را داشته باشد؟

توالت: آیا فرد قادر است به توالت رفته ، دستگاه تناسلی را تمیز کرده و لباس خود را بالا بکشد؟

عبور و مرور: آیا فرد قادر است بدون کمک شخص دیگری به یک صندلی و تختخواب حرکت کند؟ استفاده از وسایل کمکی قابل قبول است.

 

میزان کمک مورد نیاز برای انجام هر یک از این فعالیتها، برای تعیین سطح مراقبت های لازم از فرد و برنامه مراقبتی که در صورت لزوم به آنها نیاز دارد،  مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل ، بیشتر برنامه های تأمین مالی دولتی و فدرال در آمریکا ، مراکز مراقبت از سالمندان و سرای سالمندان ، برنامه های مراقبت روزانه از بزرگسالان و تأسیسات مسکن سالمندان، نیاز به ارزیابی ADL به عنوان نقطه شروع برای تعیین صلاحیت فرد برای خدمات و / یا تحت پوشش قرار گرفتن دارند.

بیشتر بخوانید: ارزیابی نیاز ها یک سالمند، اولین قدم، در هنگام ورود به خانه مراقبت از سالمندان

قابل ذکر است که خدمات تخصصی خانه سالمندان والا بر اساس این استاندار، به سالمندان خدمت رسانی می کند و در صورت نیاز برنامه ی مراقبتی آنها را ترتیب می دهد.

ارزیابی های عملکردی می تواند توسط پزشک خانواده یا یک متخصص کاردرمانی انجام شود. با این حال، آژانس های بیمه مراقبت های طولانی مدت به طور معمول افرادی را به عنوان ارزیاب، استخدام می کنند. یکی از بهترین منابع برای شروع روند ارزیابی و درخواست آن، آژانس محلی شما در زمینه پیری است. AAA ها می توانند به شما اطلاع دهند که برای انجام ارزیابی باید به کجا بروید ، و در بعضی موارد ، در واقع ممکن است بتوانند خودشان ارزیابی را برایتان، ارائه دهند.

چطور یک شرکت مراقبت از سالمندان انتخاب کنیم؟

تاریخ انتشار: شهریور ۶, ۱۳۹۸

To Top
با ما در ارتباط بمانید، مطلع شدن از آخرین اخبار و رویداد های مجموعه

اینستاگرام ما @valasalmandan


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/valasalmandan.com/httpdocs/wp-content/plugins/gs-instagram-portfolio/gs-instagram-assets/includes/templates/gs_instagram_structure_one.php on line 11