به سبک جدیدی از زندگی خوش آمدید

قند خون و دیابت – آنچه که نیاز دارید در مورد آن بدانید

قند خون و دیابت

سطح قند خون، مقیاسی از مقدار گلوکوز که در خون شما وجود دارد، می باشد. میزان قند خون در بدن با استفاده از انسولینی که در لوزالمعده ساخته می شود، تنظیم می گردد.

مقالات قند خون

برچسب هایی که بر روی مواد غذایی زده می شود و میزان قند آنها را نشان می دهد بیشتر گیج کننده هستند و مدیریت قند خون را به یک چالش تبدیل می کنند.

طبق خبرگزاری ایسنا در حال حاضر ۴۲۰ میلیون فرد ۲۰ تا ۷۰ ساله در دنیا به بیماری دیابت نوع دو مبتلا هستند و این آمار تا سال ۲۰۴۵ بیش از ۶۹۰ میلیون نفر در جهان خواهد رسید.

در ایران ۱۱ درصد افراد بالای ۲۵ سال (بیش از ۵ میلیون نفر) با تشخیص دیابت نوع دو و ۱۸ درصد افراد بالای ۲۵ سال نیز پره دیابتیک یا همان پیش دیابت شناسایی شده‌اند.

همچنین 86 میلیون آمریکایی به دیابت مبتلا هستند به طوریکه اکثر ما، حتی آنها را نمی شناسیم. این بیماری همه گیر است و برچسب های مواد غذایی کمکی نمی کنند.

پیش دیابت: آنچه شما نیاز دارید که بدانید

پیش دیابت در حقیقت “پیش تشخیص” دیابت است و می‌توان آن را به منزله نشانه هشدار تلقی کرد. پیش دیابت عارضه‌ای است که در آن میزان گلوکز (قند) خون بالاتر از حد طبیعی است، اما این افزایش به اندازه‌ای نیست که دیابت محسوب شود. هرکسی که به عنوان مبتلا به پیش دیابت تشخیص داده شود، چنانچه تغییری در سبک زندگی فرد صورت نگیرد، به احتمال زیاد در معرض دیابت نوع 2، بیماری قلبی و سکته مغزی می باشد. اما خوشبختانه می‌توان از تبدیل پیش دیابت به دیابت نوع دو جلوگیری کرد. همچنین با رژیم غذایی سالم، کاهش وزن، حفظ وزن مناسب و فعالیت بدنی منظم و مستمر می‌توان میزان قند خون را به حد طبیعی رساند.

تست سطح قند خون یا گلوکوز

آزمایش قند خون یا میزان سطح گلوکوز خون، به مدیریت دیابت کمک می کند و خطر ابتلا به عوارض طولانی مدت را کاهش می دهد.

چگونه یک کیت تست قند خون خانگی بخریم؟

خود نظارتی بر قند خون (آزمایش SMBG)، دیابتی ها و مراقبان آنها را قادر می سازد تا به طور موثر دیابت را مدیریت و درمان کنند.

تاریخ انتشار: مهر ۲۰, ۱۳۹۸

To Top
با ما در ارتباط بمانید، مطلع شدن از آخرین اخبار و رویداد های مجموعه

اینستاگرام ما @valasalmandan


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/valasalmandan.com/httpdocs/wp-content/plugins/gs-instagram-portfolio/gs-instagram-assets/includes/templates/gs_instagram_structure_one.php on line 11