به سبک جدیدی از زندگی خوش آمدید

مراحل جلب حمایت خانواده برای مشارکت در طرح نگهداری از سالمندان

مراحل جلب حمایت خانواده برای مشارکت در طرح نگهداری از سالمندان

خانواده ها ممکن است درقبال تغییر شرایط زندگی و ورود بزرگ تر ها به سن سالمندی رفتاری های مختلفی داشته باشند. به عنوان مثال اختلاف نظر در مورد پول و مسائل مالی،محل سکونت افراد مسن و نحوه حمل و نقل آن ها همگی مسائلی است که در این دوران مطرح می شود. اما جای نگرانی نیست طرح نگهداری از سالمندان برای برقراری ارتباط موثر و ارائه مراقبت ها و حمایت های شما در یک شرایط استرس زا می تواند راهگشا باشد.مراحلی که برای پیشگیری از تعارضات خانوادگی لازم است طی شود کدام است؟

گام نخست: کمی صبر کنید

تصمیم گیری با عجله و از روی احساسات می تواند عواقب بدی به همراه داشته باشد. لازم است کمی توقف کنید و منطقی تصمیم بگیرید. شما می توانید زمانی برای خود مشخص کنید و مثلا بگویید من یک هفته برای فکر کردن و تصمیم گیری نیاز دارم. ضروری است با زمان بندی مجدد برای طرح نگهداری از سالمندان برنامه ریزی کنید .به این ترتیب با مشارکت تمام اعضای خانواده و بدون بحث و درگیری می توانید از مشکلات آتی اجتناب کنید. بعد از اینکه به اندازه کافی فکر کردید یک جلسه خانوادگی تشکیل دهید و با مشارکت سایرین تصمیم گیری کنید. تنهایی سالمندان می تواند سبب افسردگی، خشم و مشکلات ارتباطی شود.

گام دوم:یک صفحه جدید باز کنید

همه اعضای خانواده اعم از نسل قدیم و نسل جدید ، لیستی از مشکلاتی که مشاهده کرده اند را تنظیم کنند . می توانید قبل از جلسه آن را مکتوب کنید و در طول جلسه با سایرین در میان بگذارید. احساسات و تفکرات خود را از مشکلات جدا کنید و فقط مواردی که باید در مورد آن تصمیم گیری شود را مطرح کنید . واقعیت هایی مثل اینکه (مادر وزن زیادی از دست داده) ارزش مطرح کردن دارد و یا اینکه خطر سقوط مادر از پله ها زیاد است به همراه مسائلی که مصرف داروهای مادر نامنظم شده همگلی ارزش بررسی و تصمیم گیری دارند. اما سرزنش دیگران مساله ای است که تنها اختلافات را تشدید می کند. به این ترتیب طرح نگهداری از سالمندان بهتر پیش می رود.

گام سوم: تهیه بیانیه و ماموریت

آنچه لازم است برای والدین خود انجام دهید در طرح نگهداری از سالمندان مشخص کنید.فراموش نکنید که کسی را سرزنش نکنید. به عنوان مثال مشخص کنید که می خواهید از مادرتان نگهداری کنید اما بکار بردن عبارتی مثل اینکه می خواهم او را در محل امنی نگه دارم پرهیز کنید. به این ترتیب اعضای خانواده متوجه می شوند که همگی یک ماموریت مشترک دارند که می توانید با هماهنگی و تقسیم وظایف به آن دست یابید. بله ممکن است در مورد چگونگی دستیابی به این هدف اختلاف نظرهایی وجود داشته باشد اما داشتن یک هدف مشترک و ماموریت و چشم انداز مشخص می تواند به حل سریع تر مشکل کمک کند. زمانی که اختلاف ها بالا گرفت شرح ماموریت و چشم انداز جمعی می تواند به حل مشکلات کمک کند.

گام چهارم: یک لیست از راه حل های موجود تهیه کنید

تمام راه حل هایی که برای مشکلات ممکن است مفید باشد را مکتوب کنید و این لیست را در اختیار سایر اعضای خانواده قرار دهید که بهترین راهکارهایی که مورد توافق همگی است اجرایی کنید. 

گام پنجم: تحقیق و بررسی در مورد اجرای درست مراحل

هر کدام از اعضای خانواده برای بررسی یکی از راهکارها تعیین شود و بررسی کنید که کدام یک برای سالمندان شما بهتر است. مردم دوست دارند خودشان در مورد مسائل تصمیم بگیرند و کارهایی که انتخاب کرده اند را انجام دهند پس اجازه دهید خودشان انتخاب کنند که در کدام بخش مشارکت کنند. اطمینان حاصل کنید همه اعضای خانواده در جربان کارها قرار گرفته اند، والدین سالمند خود را در جریان امور قراردهید و به آن ها اطمینان دهید که هنوز کاپیتان تیم خانواده اند. حال که گزینه های مختلف بررسی شده وقت تصمیم گیری است با توجه به شرایط خانوادگی به صورت جمعی تصمیم بگیرید که قرار است چه کار کنید و درنهایت مشخص کنید هرکسی مسئول اجرای کدام بخش از طرح نگهداری از سالمندان است.

 

تاریخ انتشار: خرداد ۲۶, ۱۳۹۸

To Top
با ما در ارتباط بمانید، مطلع شدن از آخرین اخبار و رویداد های مجموعه

اینستاگرام ما @valasalmandan


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/valasalmandan.com/httpdocs/wp-content/plugins/gs-instagram-portfolio/gs-instagram-assets/includes/templates/gs_instagram_structure_one.php on line 11