به سبک جدیدی از زندگی خوش آمدید

برای مراقبت از سالمند مبتلا به پارکینسون ، چه سوالاتی از پزشک معالج بپرسید؟

اگر در خانواده خود مراقبت از سالمند مبتلا به پارکینسون به عهده شماست و بیماری وی به تازگی تشخیص داده شده است، حتما سوالات زیادی برای شما پیش خواهد آمد. آگاه بودن، نیازمند کمی تلاش و کوشش است و شما را در بهترین آمادگی قرار می دهد تا با اطمینان تصمیم بگیرید. در مورد هر مشکلی در زمینه سلامت، سوال پرسیدن بسیار مهم است. بنابراین شجاع باشید و به منظور کمک به فرد تحت مراقبت خود از پزشک وی سوال بپرسید. اما در چه زمینه ای باید سوال کنیم؟ اولویت ها باید به چه سوالاتی باشد؟

با ما در ادامه همراه باشید تا سوالات مهمی که باید به عنوان کسی که مراقبت از سالمند مبتلا به پارکینسون به عهده اوست ، بپرسید را به شما معرفی کنیم.

سوالات مشترکی که مراقبت کنندگان معمولا می پرسند:

تشخصیس پارکینسون به چه معناست؟

چگونه می توان با علائم مقابله کرد؟

آیا کاری از دست ما بر میاید که پروسه بیماری را کند کند؟

چه گزینه هایی برای درمان پیش رو داریم؟

آیا درمانی وجود دارد؟

آیا کمکی وجود دارد که در منزل آن را انجام دهیم؟

آیا یک رژیم غذایی خاص نیاز خواهد بود؟

چه عوارض جانبی ای باید از دارو ها انتظار داشت؟

آیا نیاز به جراحی خواهد بود؟

چه گزینه های درمانی مناسب خواهند بود؟

تمامی این سوالات مهم هستند اما در هنگام ملاقات با پزشک معالج، اولویت شما باید با کدام سوال ها باشد؟

بیشتر بخوانید: یک فرد مبتلا به بیماری پارکینسون چه مدت می‌تواند زنده بماند؟

5 سوال کلیدی که برای مراقبت از سالمند مبتلا به پارکینسون باید از پزشک معالج پرسید:

1- چه گزینه هایی برای درمان در دسترس است؟

اولین چیزی که به عنوان فردی که مراقبت از سالمند مبتلا به پارکینسون به عهده اوست ،باید با پزشک معالج فرد مبتلا به پارکینسون در مورد آن بحث کنید راه های مختلف درمانی پارکینسون است. پس از تشخیص اولیه پارکینسون، گزینه های درمانی بسیاری پیش روی شما قرار خواهد داشت و دانستن مزایا و معایب هرکدام از آن ها برای خانواده بیمار و خود بیمار ضروری خواهد بود. همچنین بهتر است درمورد راه ها و یا حتی روش های مبتنی بر جراحی که ممکن است در آینده نزدیک در دسترس قرار بگیرند پرس و جو کنید. تحقیقات خود را در مورد روش درمانی انجام داده و از علائم و عوارض جانبی آن سوال کنید.

2- چرا این روش درمانی خاص را پیشنهاد می دهید؟

به عنوان کسی که مراقبت از سالمند مبتلا به پارکینسون به عهده اوست لازم است از پزشک معالج سوال کنید که چرا فکر می کند روش درمانی تجویز شده بهترین گزینه است. این مسئله به ویژه برای کسانی که بیماری پارکینسون آن ها به تازگی تشخیص داده شده است مهم است زیرا برخی از دارو ها با خطرات مرتبط با زمان همراه هستند. به طور مثال یک داروی درمانی رایج پارکینسون به نام لودوپا باعث گسترش بیماری دیسکینزی (یک نوع اختلال حرکتی که اغلب شامل کندی حرکات ارادی یا حرکات مکررغیر ارادی مانند تیک می شود) می شود. شانس کمی برای درمان قطعی پارکینسون با استفاده از لودوپا وجود دارد، بنابراین بعضی از پزشکان این روش را تجویز نکرده و به دنبال جایگزین هایی مانند روش های درمانی لیزری می روند.

3- بیمار مبتلا به پارکینسون چه برنامه ای برای ورزش کردن باید داشته باشد؟

داشتن یک برنامه ورزشی مناسب می تواند به اندازه انتخاب روش درمانی مناسب برای مبتلایان به پارکینسون مهم باشد. تحقیقات نشان داده اند که فعالیت های ورزشی سنگین می توانند باعث تغییرات مثبتی در عملکرد مغز شوند. بنابراین به عنوان یک مراقب، باید درمورد برنامه ورزشی و نوع حرکات ورزشی بیمار از پزشک معالج سوال بپرسید. البته انجام فعالیت های هوازی مانند رقصیدن و یا همچنین ورزش های کششی مانند یوگا معمولا به این افراد توصیه می شود.

4-چگونه می توان به فرد بیمار برای بهبود خواب و رژیم غذایی کمک کرد؟

رژیم غذایی مناسب وقتی که با مقدار کافی از خواب همراه شود می تواند تفاوت چشمگیری در زندگی فرد مبتلا به پارکینسون ایجاد کند. ممکن است پزشک معالج به یاد نداشته باشد که درباره وضعیت تغذیه و خواب بیمار سوال کند، بنابراین به عنوان فردی که مراقبت از سالمند مبتلا به پارکینسون به عهده اوست قدم پیش نهاده و سوال کنید که چه کاری برای بهبود وضعیت خواب و تغذیه فرد تحت مراقبتتان از دست شما بر می آید.

5-علائم بیماری در دوران درمان چگونه خواهد بود؟

البته پاسخ به این سوال کمی برای پزشک معالج سخت خواهد بود زیرا پیشرفت این بیماری به دلیل ماهیت متغیر آن در هر شخص متفاوت خواهد بود. اما با این حال بسیار مهم است که در این مورد با پزشک خود صحبت کنید. برسی مداوم وضعیت بیماری نیز یک تلاش مفید در این زمینه خواهد بود که ارتباط مستمر بین پزشک و بیمار را طلب می کند.

 

تاریخ انتشار: دی ۱۵, ۱۳۹۷

To Top
با ما در ارتباط بمانید، مطلع شدن از آخرین اخبار و رویداد های مجموعه

اینستاگرام ما @valasalmandan


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/valasalmandan.com/httpdocs/wp-content/plugins/gs-instagram-portfolio/gs-instagram-assets/includes/templates/gs_instagram_structure_one.php on line 11