به سبک جدیدی از زندگی خوش آمدید

نگهداری از سالمندان مبتلا به آلزایمر

غالبا افرادی که در مراحل ابتدایی آلزایمر قرار دارند، در صورتی که تغییرات خاصی در خانه شان ایجاد شود، می توانند به تنهایی زندگی کرده و امورات خود را بگذرانند.

 

تغییرات ضروری برای خانه

1.لیست شماره تلفن های ضروری تان را در چند مکان مهم قرار دهید. ( مثل درب یخچال، کنار تختخواب شخصی)

2.مطمئن شوید که آلارم ها ی دود و نشان دهنده ی آتش کاملا سالم هستند. به منظور اطمینان جهت جلوگیری ازآتش سوزی در خانه، لوازم خانگی که به طور اتوماتیک خاموش می شوند را خریداری نمایید. چرا که افراد مبتلا به آلزایمر، گاهی اوقات فراموش می کنند که مشغول آشپزی هستند.

3.برای داشتن دید بهتر،چراغ های مخصوص شب در راهرو ها و اتاق ها نصب کنید. از نوار رنگی یا نقاشی استفاده کنید تا فواصل پله ها را برای افراد مسن تر نشان دهید.

 4.بیماران مبتلا به آلزایمر مدام به خودشان فشار می آورند که به یاد بیاورند، وسایلشان را کجا گذاشته اند، برای جلوگیری از این مساله، وسایل مهم شان را در جای همیشگی خودشان قرار دهید. بهتر است که با استفاده از برچسب، کمد ها و کابینت ها را نام گذاری کنید.

5.در مراحل پیشرفته بیماری آلزایمر، احتمالا لازم است که فرد بیمار به مرکز مراقبت از آلزایمری ها مراجعه کند و یا به همرا خانواده خود زندگی کند.

برای اطمینان از اینکه خانه شما امن می باشد رعایت چه نکاتی ضروری است؟

1.داروها را در معرض دید نگذارید : در جای امن نگهداری کنید، ترجیحا در کابینت یا کمد قفل شده ای که شخص مبتلا به آلزایمر نمیتواند به آنها دسترسی پیدا کند.

2.مبلمان را به شیوه ای ساده بچینید و چیدمان را بیش از حد عوض نکنید. آلزایمر اغلب توانایی افراد را در تشخیص مکان  و زمان درست مختل می کند، بنابراین تغییر وسایل و چیدمان اتاق اغلب ممکن است باعث اشتباه و ناراحتی آنها شود.

3.اطمینان حاصل کنید که مخاطرات احتمالی بالقوه در خانه وجود ندارد.

4.میله ها و نرده ها یی برای کمک به نگه داشتن تعادل فرد، در مکان هایی که می تواند لغزنده و یا دشوار باشد ، مانند حمام و کمد نصب کنید.

5.یک سر دوش دستی قابل حمل در حمام نصب کنید. افراد مبتلا به آلزایمر می توانند به علت پاشیدن آب با شدت زیاد و اسپری پر فشارآب از یک دوش معمولی، نا آرام و مضطرب شوند.

6.گزینه ی روشن شدن اتوماتیک اجاق گاز و دیگر وسایل بالقوه خطرناک را حذف نمایید. اینگونه، فرد مبتلا به زوال عقل نمی تواند به خود و دیگران آسیب برساند و یا باعث آتش سوزی شود.

همچنین بخوانید: آلزایمر

 

منبع:How to make a home safer for a person whit  Alzheimer‘s

تاریخ انتشار: تیر ۳, ۱۳۹۸

To Top
با ما در ارتباط بمانید، مطلع شدن از آخرین اخبار و رویداد های مجموعه

اینستاگرام ما @valasalmandan


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/valasalmandan.com/httpdocs/wp-content/plugins/gs-instagram-portfolio/gs-instagram-assets/includes/templates/gs_instagram_structure_one.php on line 11