به سبک جدیدی از زندگی خوش آمدید

آیا والدین من نیاز به مرکز نگهداری از سالمندان دارند؟

هنگامی که سالمندان از آسیب‌های جدی مثل سقوط از ارتفاع، بیماری‌های سخت و مواردی از این دست رنج می‌برند لازم است در مرکز نگهداری از سالمندان زندگی کنند.

این مراکز امکانات کلینیکی حرفه ای برای نگهداری از سالمندان در یک محیط مسکونی فراهم می آورند به این ترتیب سالمندان بدون اینکه لازم باشد در مراکز بیمارستانی بستری شوند از مراقبت های کلینیکی مناسب برخوردار خواهند شد. این مراکز  امکانات خانه های پرستاری را در اختیار دارند و ممکن است در داخل بیمارستان ها و یا نقاط مسکونی مناسب مستقر شوند.

مرکز نگهداری از سالمندان خدمات درمان و نظارت 24 ساعته ارائه می دهد و فعالیت آن‌ها به صورت مستمر توسط نهاد های نظارتی بررسی می‌شود.

در برخی مواقع برنامه های درمانی این مراکز فرصت مناسبی برای موفقیت درمان سالمندان فراهم می آورد. برخی از بیماری ها که ممکن است با نگهداری در این مراکز بهتر درمان شوند عبارت است از:(لطفا فراموش نکنید پیش از تصمیم گیری با پزشک خود مشورت کنید)

 • شکستگی یا شکاف شدید
 • بیماری پارکینسون
 • سکته مغزی
 • آرتریت ستون فقرات و سایر مفاصل
 • آسیب مغزی
 • تومور / سرطان
 • مولتیپل، اسکلروزیس
 • بیماری‌های عصبی
 • قطع شدن عضوی از بدن

هدف این است که از رنج یک بیمار سالخورده کاسته شود و پس از یک رویداد تغییر دهنده زندگی بیمارانی که پتانسیل درمان دارند با دریافت خدمات مرکز نگهداری از سالمندان سریع تر بهبود یابند.

مراکز نگهداری از سالمندان به خوبی برای انجام درمان های مختلف تجهیز شده اند.درمان توسط کارکنان مراقبت های بهداشتی مثل پزشکان توانبخشی، فیزیوتراپ ها،کار درمانان، گفتار درمان ها، پرستاران و کارکنان تامین اجتماعی به نگهداری از سالمندان مشغول هستند.

درمان ممکن است مهارت هایی مثل تجدید مهارت های ارتباطی، ارتقاء تحرک،تمرین قدرت جهت استفاده از تجهیزات پزشکی مثل صندلی چرخدار و واکر و انجام فعالیت های روزانه مثل (حمام کردن و پانسمان) ،بهبود عملکرد عضلانی و حمایت های عاطفی برای کمک به بیماران سالمند در مقابله با تغییرات زندگی آن ها را در بر بگیرد.

 

درمان ها در مرکز نگهداری از سالمندان

درمان ها در مرکز نگهداری از سالمندان به سه دسته اصلی تقسیم می‌شود:

 • فیزیوترابی (PT)
 • کار درمانی (OT)
 • آسیب شناسی زبان گفتاری (SLP)

دریک برنامه توانبخشی فیزیکی سرپایی بیماران به طول معمول یک روز بسیار ساختار یافته دارند. بخشی از روز برای مراقبت های پزشکی برنامه ریزی شده است که برای حل مسائل فیزیکی جاری بکار گرفته می شود و بخشی از روز شامل درمان فیزیکی و کار درمانی برای کمک به بیمار برای ایجاد قدرت و مهارت است.

مدت درمان بستگی به شدت شرایط و پتانسیل بهبود دارد. به طور کلی نتایج قابل توجهی را می‌توان در چهار تا شش هفته به دست آورد. با این حال، این بستگی به وضعیت درمانی و همکاری بیمار در برنامه توانبخشی وی دارد.

مرکز نگهداری از سالمندان توانایی نگهداری طولانی مدت از سالمندان را نیز در اختیار دارد.

برخی از مراکز نگهداری از سالمندان ممکن است یک درمانگاه هم در اختیار داشته باشند که در آن یک درمانگر فیزیوتراپ، ارزیابی و مداخله لازم را برای افرادی که خطر سقوط و شکستگی دارند را ارائه دهد.

این خدمات شامل بررسی محیط زندگی برای افزایش ایمنی و ارائه آموزش های لازم به منظور کاهش خطرات احتمالی است.

تاریخ انتشار: بهمن ۲۹, ۱۳۹۷

To Top
با ما در ارتباط بمانید، مطلع شدن از آخرین اخبار و رویداد های مجموعه

اینستاگرام ما @valasalmandan


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/valasalmandan.com/httpdocs/wp-content/plugins/gs-instagram-portfolio/gs-instagram-assets/includes/templates/gs_instagram_structure_one.php on line 11