به سبک جدیدی از زندگی خوش آمدید

پرونده پزشکی سالمندان چه موارد ضروری را شامل می شود؟

بسیاری از افراد سالمند از شریط پزشکی مزمن رنج می برند و باید به صورت مستمر از آن ها مراقبت شود. هرکدام از بیماری های آن ها داروهای مخصوص به خود دارد که باید به صورت مرتب مصرف شود. تهیه پرونده پزشکی سالمندان کامل و جامع از سابقه بیماری ها و شیوه های درمانی بیمار می‌تواند در مراقبت و نگهداری او تاثیر بسیاری داشته باشد. در اختیار داشتن سابقه پرستاری جهت مدیریت مراقبت های پزشکی مستمر و شرایط اروژانسی بسیار راهگشا خواهد بود.

دکتر کارلوس پیزن به عنوان مدیر و پزشک  کارلایل ناپل و ارائه دهنده خدمات پزشکی به سالمندان معتقد است پرونده پزشکی بیماران می‌تواند بسیار راهگشا باشد.

وی توصیه می‌کند: کسانی‌که از فرد سالمند مراقبت می‌کنند و شخص او لازم است پرونده پزشکی سالمندان را برای موارد اضطرای در اختیار داشته باشند تا به کادر پزشکی، کارکنان اورژانس و تیم در مانی در تشخیص سریع و یافتن راه های درمان کمک کند.

اطلاعات تماس پزشک فرد،اطلاعات کامل مربوط به بیماری های مزمن اطلاعاتی است که باید در پرونده پزشکی فرد وجود داشته باشد. این بسته باید شامل هرچیزی باشد که کادر پزشکی برای تشخیص و درمان در شرایط اضطرای به آن نیاز دارد.

من فکر می کنم تهیه این پرونده یک کار عالی برای هر شخص مسن است و هر شخصی که مسئولیت نگهداری از فرد سالمند را برعهده دارد باید آن را تهیه و در مواقع لازم همراه داشته باشد.

محتویات این بسته بسیار ساده هستند و حاوی اطلاعاتی است که مراقبین باید به صورت فایل در اختیار داشته باشند. در اینجا به برخی از پیشنهادات برای گرد آوری پرونده پزشکی اشاره می‌کنیم.

ساختار پرونده پزشکی سالمندان :

دارو ها

فهرستی از تمام نسخه های پزشکی و داروهای بدون نسخه به همراه دوز های دقیق، تعداد و دفعات مصرف را شامل می‌شود.

دکتر پاینس می گوید: یکی از بزرگترین مشکلات من در درمانگاه های اورژانس جهت مراقبت های فوری از سالمندان این است که بیماران دقیقا نمی دانند چه داروهایی مصرف می‌کنند! آن ها می‌گویند قرص آبی ضد فشار خون مصرف می کنند! داروهای زیادی وجود دارد که با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند و یا تداخل دارند. بنابر این اطلاعات دقیق در پرونده پزشکی سالمندان می‌تواند راز طول عمر شما باشد.

آلرژی

اگر نسبت به دارو، مواد افزودنی، مواد نگهدارنده و یا موادی مانند لاتکس یا چسب آلرژی دارید باید فهرستی از این موارد و شدت واکنش آن ها ذکر کنید.

پزشکان

نام و اطلاعات تماس پزشک برای مواقعی که لازم است با آن ها مشورت شود را در پرونده پزشکی سالمندان درج کنید. اگر پزشکانی دارید که شما را به صورت مستمر برای بیماری مزمن ویزیت می‌کنند مانند متخصص قلب، متخصص گوارش و… باید اطلاعات تماس آن ها را ذکر کنید.

شرایط پزشکی

اطلاعات کلی در باره شرایط جسمی و روحی جدی و تاریخچه پزشکی تان ارائه کنید. به عنوان مثال دیابت، آلزایمر و سکته های قلبی و مغزی با درج تاریخ وقوع اطلاعات مهمی است که باید در پرونده پزشکی ذکر شود.

تصمیم شما در مورد شرایط احیا

اگر شما نمی خواهید که احیا قلبی و یا لوله گذاری در صورت ایست قلبی یا تنفسی صورت بگیرد ، مطمئن شوید که یک کپی از دستور DNR را که توسط پزشک متخصص تان امضا شده باشد به همراه فرم های تکمیل شده در پرونده پزشکی خود درج کرده باشید.

POA پزشکی

اگر شخص دیگری را به عنوان وکیل پزشکی خودتان برای تصمیم گیری های مهم تعیین کرده اید، مطمئن شوید یک کپی از سند قانونی در پرونده شما درج شده باشد. این برای برقراری تماس کارکنان تیم پزشکی و تصمیم گیری های مراقبتی و بهداشتی حساس بسیار مهم است.

آخرین آزمایشات

یک نسخه از آخرین آزمایش هایی که انجام داده اید می‌تواند برای پزشکانی که درگیر تشخیص و تصمیم گیری هستند بسیار مفید باشد تا بتوانند به آن ارجاع بدهند و تصمیم بهتری بگیرند.

آزمایش هایی نظیر آخرین کاردیوگرافی، شمارش گلبول های خون،عملکرد کلیه و گزارش های عملکرد کبد می توانند معیارهای تعیین کننده در تصمیم گیری های پزشکان باشد.

اطلاعات بیمه

کپی تمام کارتهای بیمه که تا امروز دریافت کرده اید در پرونده پزشکی درج کنید. این اطلاعات می تواند اطمینان حاصل کند که مراقبت های پزشکی مورد نیاز شما به صورت صحیح از ابتدا صورت حساب می‌شوند و در اختیار بیمه قرار می‌گیرد.

عکس شناسایی

درحالی‌که اتاق های اورژانس به ارائه خدمات به بیماران می‌پردازند گاهی به یک عکس شناسایی جهت شناسایی بیماران و یا ارائه به بیمه نیاز می شود.

برای اینکه هیچ مشکلی پیش نیاید یک کپی از گواهینامه رانندگی یا کارت شناسایی خود در پوشه قرار دهید.

استفاده از پوشه اورژانس پزشکی

هنگامی‌که پرونده ها را جمع آوری کرده، ازآن یک کپی تهیه کنید و پوشه را جمع آوری کرده اید، آن را در یک مکان که به راحتی قابل شناسایی باشند  و در دسترس باشند قرار دهید.

اگر مسئولیت های مراقبتی با سایر اعضای خانواده، دوستان یا سرای سالمندان باشد مسئولان را از وجود و مکان این پرونده اطلاع دهید.

دکتر پیرزن می افزاید: مجموعه ای از اطلاعات که در یک پوشه نگهداری می‌شود را همه می توانند پیدا کنند.

این بسته باید به مسئول اورژانس ،تیم پرستاری و یا پزشک شما تحویل داده شود و هنگام مراجعه به اروژانس همراه بیمار باشد.

اگر سالمندان در برنامه های روزانه خاصی شرکت می‌کنند بد نیست یک نسخه از پرونده پزشکی سالمند در این مراکز هم وجود داشته باشد.وجود پرونده پزشکی سالمندان می‌تواند زندگی را برای همه افراد ساده تر و ایمن تر سازد.

منبع : The Emergency Medical File Every Caregiver Should Create

تاریخ انتشار: اسفند ۴, ۱۳۹۷

To Top
با ما در ارتباط بمانید، مطلع شدن از آخرین اخبار و رویداد های مجموعه

اینستاگرام ما @valasalmandan


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/valasalmandan.com/httpdocs/wp-content/plugins/gs-instagram-portfolio/gs-instagram-assets/includes/templates/gs_instagram_structure_one.php on line 11