به سبک جدیدی از زندگی خوش آمدید

چرا حس چشایی سالمندان با افزایش سن تغییر می کند؟ (پارت 1)

حس چشایی به ما کمک می کند که تشخیص بدهیم غذا فاسد شده یا سالم است. از دست دادن حس چشایی یا اختلال در آن، می تواند سبب کاهش اشتها، از دست دادن وزن، تغذیه نامناسب، ایمنی ضعیف و یا حتی مرگ شود. اینکه بفهمیم چگونه با افزایش سن، حس چشایی سالمندان تغییر می کند، بزرگترین گام برای جلوگیری از این اثرات نامطلوب سلامتی می باشد.

چگونه انسان ها، طعم ها را می چشند؟

وقتی که غذا را می جویم، سلول های حسی که در دهان و بر روی زبانمان قرار دارند، تحریک می شوند و مولوکول های چشایی را آزاد می کنند. بدین ترتیب ما، مزه ی غذا ها را می چشیم. سلول های چشایی به همراه جوانه های چشایی به صورت خوشه ای بر روی زبان، سقف دهان و کانال گلو قرار دارند. سلول های چشایی سالم، از میان عصبهای خاصی، پیامشان را به مغز ارسال می کنند و آنجاست که طعم غذاها و مزه ها از هم تمیز داده می شوند. برآمدگی های کوچکی که روی نوک و سطح زبان دیده می شوند، پاپیلا نام دارند و دارای جوانه های چشایی هستند. در آغاز تولد، غالبا افراد بین 2000 تا 10000 جوانه چشایی بر روی زبان و در دهان خود دارند.

انسان ها می توانند پنج حس چشایی را تجربه کنند. شیرینی، ترشی، تلخی، شوری و اومامی. اومامی حس دلچسبی است که در اوایل قرن بیستم توسط یک دانشمند ژاپنی کشف شد. هنگامی که زنجیره ساختمانی از پروتئین موجود در غذاهایی مانند جوجه، مرغ، گوشت پخته و برخی از پنیرها موجود باشد، این مزه خود را نشان می دهد. همچنین مزه اومامی، در غذاها به عنوان طعم  دهنده استفاده می شود.

پنج حس چشایی که در بالا گفته شد با ترکیب شدن با سایر حس های زبانی مانند بافت غذا ( شامل زبری و نرمی)، حساسیت، درجه حرارت و عطر، از طریق عصبها به مغز انسان پیامی را انتقال می دهند که باعث می شود مزه و طعم را بچشد. اینگونه می توان نتیجه گرفت که در فرایند چشیدن طعم و مزه غذاها، فقط حس چشایی دخیل نیست و دیگرحس ها همانند بافت، حساسیت ، درجه حرارت و  عطر نیز بر چشیدن مزه غذا  و تمیز دادنش از سایر مزه ها تاثیر می گذارند.

 

حس بویایی ما، به شدت حس چشایی ما را تحت تاثیر قرار می دهد.

بسیاری از مردم هنگامی که متوجه می شوند  که ما طعم ها را عمدتا از طریق حس بویایی مان تشخیص می دهیم، به شدت، شگفت زده می شوند. به عنوان مثال، اگر شما در حال خوردن یک قطعه شکلات ، بینی تان را محکم نگه دارید، طوری که بوی شکلات را احساس نکنید، شاید بتوانید شیرینی و تلخی آن را تشخیص دهید اما نمی توانید طعم شکلات را شناسایی کنید. بنابراین خود شکلات به طور عمده توسط بوی ما شناخته می شود چون که  عطر شکلات در هنگام جویدن آزاد می شود.

این مساله توضیح می دهد که چرا احساس طعم غذا هنگامی که دچار یک سرماخوردگی یا گرفتگی بینی می شویم، کاهش می یابد. با یک بینی گرفته، عطرهای غذایی قادر به رسیدن به سلول های حسی نیستند که بوها را تشخیص دهند و به سیستم چشایی کمک کنند. در بسیاری از موارد، از دست دادن حس چشایی یا تغییر در طعم و مزه در واقع به دلیل تغییر در حس بویایی است.

چگونه پیری بر احساس چشایی ما تاثیر می گذارد؟

به طور معمول، جوانه های سلولی هر هفته یک الی دو بار جایگزین می شوند اما بعد از سن 50 سالگی، توانایی و حساسیت خود را برای بازسازی از دست می دهند. هنگامی که حس چشایی و یا حس بویایی فرد، دچار اختلال شود، تغییری در الگوهای غذایی وی بوجود می آید، این تغییر هم می تواند آگاهانه باشد و هم غیر آگاهانه. بعضی افراد ممکن است خیلی کم غذا بخورند و وزنشان را از دست بدهند و در مقابل، بعضی دیگر نیز ممکن است بیش از حد غذا بخورند و اضافه وزن پیدا کنند. این موضوع ممکن است یک ناراحتی ساده تلقی شود اما تغییرات الگوی غذایی که از تحریف حس چشایی بوجود آمده است می تواند عامل ریسک جدی برای بیماری هایی نظیر بیماری هایی قلبی، دیابت، سکته مغزی و یا سایر بیماری هایی که نیاز به رژیم غذایی خاصی دارند، باشد. بسیاری از افراد مسن معتقدند وقتی حس چشایی شان مختل شد و یا کاملا از دست رفت، برای مقابله با آن هیچ اقدامی نمی توانند انجام دهند. اما با توجه به علت اصلی این عارضه، یک پزشک مجرب می تواند راه هایی برای درمان فرد و یا روش هایی جهت مقابله با این مشکل، پیشنهاد کند. اگر شما دچار مشکل چشایی شده اید یا یکی از اعضای خانواده و یا فردی که دوستش می دارید مشکل چشایی پیدا کرده است و یا از الگوهای تغذیه ای ناسالم رنج می برد، لازم است تا برای پیدا کردن پزشکی مجرب، اقدام نمایید.

برای مطالعه پارت دوم به این لینک مراجعه کنید

 

تاریخ انتشار: تیر ۲۱, ۱۳۹۸

To Top
با ما در ارتباط بمانید، مطلع شدن از آخرین اخبار و رویداد های مجموعه

اینستاگرام ما @valasalmandan


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/valasalmandan.com/httpdocs/wp-content/plugins/gs-instagram-portfolio/gs-instagram-assets/includes/templates/gs_instagram_structure_one.php on line 11