به سبک جدیدی از زندگی خوش آمدید

چرا قهوه ریسک سکته مغزی را کاهش داده و نوشابه آن را بالا می برد؟

من یک طرفدار قهوه هستم و از نوشیدن آن در اول صبح و دوباره در ساعت 5 بعد از خواب عصر لذت می برم . درنتیجه از شنیدن خبرهای اخیر مبنی بر مزایای نوشیدن قهوه برای سالمندان و کاهش ریسک سکته مغزی توسط قهوه خوشحال شدم. این مشکل بخصوص طی ماه های اخیر باعث نگرانی من بوده است زیرا گاها با فشار خون بالا دسته پنجه نرم می کرده ام که فشار خون سیستولیک من را به بالای 200 و منطقه سکته  می برده است. در بسیاری از این موارد این اعداد سر به فلک کشیده من را به داخل اتاق اورژانس بیمارستان محلی می کشانده اند. این روایت ممکن است شرح حال خیلی از ما ها باشد.

مزایای نوشیدن قهوه برای سالمندان

اخبار مربوط به مزایای نوشیدن قهوه برای سالمندان و تاثیر قهوه بر سکته مغزی در مجله تغذیه بالینی آمریکا (American Journal of Clinical Nutrition) منتشر شد و در چاپ 25 نوامبر مجله آنلاین آلزایمر هفتگی در مقاله ای تحت عنوان “قهوه را داخل کن و نوشابه را خارج کن ” گزارش شد.

تحقیقات صورت گرفته توسط کانون سلامت درمانگاه کلیولند و دانشگاه هاروارد نشان می دهد که مصرف هردو نوشابه شیرین و رژیمی (کم کالری) باعث افزایش خطر سکته مغزی می شود. پیش از این، شواهدی مبنی بر این دیده می شد که نوشیدن نوشابه باعث مشکلات سلامتی مختلف از قبیل افزایش وزن، دیابت، فشار خون بالا، کلسترول بالا، نقرس و سرخرگ های کرونی می شود. حالا باید سکته مغزی را نیز به این لیست اضافه کنیم.

به بیان دیگر باید بگوییم در این مطالعه مشخص شد که نوشیدن قهوه ( معمولی یا بدون کافئین) با کاهش ریسک سکته مغزی مرتبط است.

نتایج این گزارش قابل اتکا می باشند زیرا تعدا سوژه های تحت مطالعه قرار گرفته بالا بوده است. محققان بین سال های 1986 تا 2008 مصرف نوشابه 43371 مرد و بین سال های 1980 تا 2008 مصرف نوشابه 84085 زن را تحت نظر گرفتند. در این بازه های زمانی، 2938 سکته مغزی برای زنان و 1416 سکته مغزی برای مردان به ثبت رسید.

چگونه شکر باعث افزایش ریسک سکته مغزی می شود و قهوه باعث کاهش آن می شود؟

با توجه به افزایش خطر سکته مغزی در میان مصرف کنندگان نوشابه های گازدار معمولی، محققان نتیجه گرفتند که بارگذاری سنگین قند موجب افزایش شدید گلوکز و انسولین خون و نهایتا منجر به عدم تحمل گلوکز، مقاومت به انسولین و التهاب می شود.

این تغییرات فیزیولوژیک به نوبه خود می توانند بر روی آترواسکلروز، پایداری پلاکت و ترومبوز(عوامل خطر برای سکته مغزی و زوال عقل) تاثیر بگذارند. جالب توجه است، محققان متوجه شدند که خطر سکته مغزی برای زنان بیشتر از مردان است.

مزایای نوشیدن قهوه برای سالمندان ،قهوه چگونه باعث کاهش ریسک سکته مغزی می شود؟

قهوه شامل اسیدهای کلروژنیک، لیگناها و منیزیم است، همه این ها آنتی اکسیدان هایی هستند که خطر ابتلا به سکته مغزی را کاهش می دهند. در مقایسه با یک لیوان از نوشابه های شیرین معمول، یک لیوان از قهوه بدون کافئین با ده درصد خطر سکته مغزی کم تر همراه است.

گزارش مجله هفتگی آلزایمر شامل نتیجه گیری های دیگری نیز بود:

یافته های تحقیق نشان می دهد که مردان و زنانی که بیش از یک یک وعده نوشابه شیرین شده در روز مصرف می کنند، فشار خون بالاتر، کلسترول بالاتر و فعالیت بدنی کمتری دارند. کسانی که اغلب نوشابه مصرف می کنند، بیشتر به خوردن گوشت قرمز و فراورده های لبنی پرچرب علاقمند هستند. بیماری های مزمن در  مردان و زنانی که نوشابه های کم کالری مصرف می کنند شایع تر است و شاخص توده بدن (BMI) آن ها نیز بیشتر است. محققان سایر فاکتور ها را در تحقیق خود محدود و کنترل کردند تا تعیین کنند مصرف نوشابه به صورت مستقل باعث افزایش ریسک سکته مغزی می شود.

تاریخ انتشار: دی ۲۱, ۱۳۹۷

To Top
با ما در ارتباط بمانید، مطلع شدن از آخرین اخبار و رویداد های مجموعه

اینستاگرام ما @valasalmandan


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/valasalmandan.com/httpdocs/wp-content/plugins/gs-instagram-portfolio/gs-instagram-assets/includes/templates/gs_instagram_structure_one.php on line 11