به سبک جدیدی از زندگی خوش آمدید

چطور یک شرکت مراقبت از سالمندان انتخاب کنیم؟(بخش اول)

این راهنما برای کمک به شما در جهت انتخاب مناسب ترین و بهترین شرکت مراقبت از سالمندان  بر مبنای بودجه شما تهیه شده است . قطعا باید استانداردهای یک شرکت مراقبت از سالمندان را بشناسید و باید مشخص کنید به عنوان یک مصرف کننده چه انتظارات معقولی از آن ها باید داشته ابشید. همچنین به شما کمک می کنیم مشخص کنید چه سوالاتی باید بپرسید که با کمک آن ها بتوانید کیفیت کار شرکت را بسنجید. قبل از تصمیم گیری نهایی باید با چند شرکت مصاحب کنید. اگر بدانید چه ویژگی هایی را باید بررسی کنید می توانید اطمینان حاصل کنید که یک تصمیم آگاهانه گرفته اید. ما در این گزارش و شماره بعد به شما در پیدا کردن شرکت دلخواهتان کمک می کنیم تا نیازهایتان به بهترین شکل برآورده شود.

 

آغاز جستجو برای یافتن یک شرکت مراقبت از سالمندان

جستجوی خود را با شناسایی نیازهای مراقبتی خانه خود شروع کنید و مشخص کنید به چه سطح از مراقبت نیاز دارید. برای انجام این کار مهم است که دو سطح اساسی خدمات در خانه را درک کنید:

مراقبت های بهداشتی در منزل

مراقبته های غیر پزشکی در منزل

اگرچه خدمات ارائه شده در این دو سطح متفاوت است، توجه داشته باشید که  ارائه آن ها ممکن است برخی از همخوانی ها هم داشته باشد. به عنوان مثال یک شرکت مراقبت از سالمندان ممکن است در کنار خدمات بهداشتی خدمات مراقبتی در خانه هم ارائه کند. اگر به هردو این خدمات نیاز دارید حتما آن را در برنامه مراقبتی خود مشخص کنید.

 

درخواست اطلاعات هزینه

اولین بخش اطلاعاتی که اکثر خانواده ها می خواهند و در اولین جلسه مشاوره و یا تماس های تلفنی مطرح می کنند بحث هزینه هاست و اولین سوال معمولا این است:«چقدر هزینه دارد؟«

اطلاعات زیادی وجود دارد که در جلسات مشاوره حضوروی و یا تلفنی باید رد و بدل شود و همچنین مراقبت از سالمندان در خانه برای هر مشتری شرایط خاص خودش را دارد به همین دلیل خدمات باید با توجه به نیازهای شخص شخصی سازی شود. باید تمام جزئیات مشخص شده و در قرارداد ذکر شود.

شرکت ها طیف وسیعی خدمات و نرخ های ساعتی ارائه آن ها دارند برای تعیین نوع نیاز و مبلغ قابل پرداخت این خدمات گاهی لازم است بیش از یک جلسه داشته باشید. اگرچه بودجه در حستحوی راه های صحیح مصرف است اما بازنگری بهتر در هزینه ها تنها زمانی امکان پذیر است که با یک شرکت نگهداری از سالمندان قبلا استفاده کرده باشید. وقتی خدمات و نیازها به درستی مشخص شود وقتی بحث هزینه ها مطرح می شود نه شرکت و نه مصرف کنند دجار شگفتی نخواهند شد. صحبت در خصوص تخفیف های احتمالی را به بخش پایانی بحث و وقتی شرکت خود را نتخاب کردید موکول کنید. حتما در باره نحوه پرداخت و امکاناتی که در این خصوص برای مشتری در نظر گرفته شده صحبت کنید.

همچنین لازم است این مباحث هم سوال کنید:

 • نرخ ساعتی ارائه خدمات و تفاوت های آن بر اساس نوع خدماتی که ارائه می شود؟
 • صورت حساب به چه شکل تهیه و ارسال می شود؟
 • تعیین اینکه آیا آنها کارتهای اعتباری و یا پرداخت های مدت دار را قبول می کنند؟
 • شرکت خدمات درمانی و یا بیمه سالمندتان مورد پذیرش آن شرکت هست
 • شرکت بیمه در خصوص پرداخت هزینه ها کمکی به شما می کند و یا خیر؟

حداقل زمان خدمات شرکت مراقبت از سالمندان

در تجزیه و تحلیل هزینه ها توجه داشته باشید که بسته به سطح خدمات هزینه ها متفاوت خواهد بود. بسیاری از شرکت ها ساعتی را برای بازدید تعیید می کنند که به معنی استفاده یک روزه از خدمات به صورت رایگان و امضای قرارداد درصورت رضایت از خدمات است. در غیر این صورت یک پکیج با حداقل امکانات تهیه کنید و درصورت رضایت خدمات بیشتری خریداری کنید.

مراحل زیر برای برآورد هزینه ها باید دنبال شود:

 • با ارائه دهندگان کار کنید تا به تعداد ساعت های سرویس مورد نیاز خود بپردازید.
 • پرس و جو در مورد حداقل ساعت ها در هر بازدید.
 • فرآیند تنظیم ساعات مراقبت برای تغییر نیازها را تعیین کنید.
 • پیدا کردن عوامل تعدیل تعداد ساعت ها که باعث تغییر در کار مراقبت کننده می شود.
 • انواع شرکتهای مراقبت خانگی
 • اندازه، ترکیب، مالکیت و مدل های کسب و کار شرکت های مراقبت از خانه به طور گسترده ای متفاوت است. به طور کلی، این کسب و کار تحت دو مدل عمل می کند: مالکیت مشارکتی یا مالکیت مستقل. هر یک از جوانب مثبت و منفی دارد.

از چه زمانی شرکت مراقبت از سالمندان کار خود را آغاز کرده؟ تصمیم نهایی شما به شدت به ارتباط شما با کارکنان شرکت و تصور کلی شما از نحوه عملکرد آن ها بستگی دارد. مشخص کنید که چه کسی صاحب این شرکت است و چه مدت مالک فعلی است. در مورد پاسخگویی به سؤالات رویه ای که شرکت پیروی می کند و شخصی که باید پاسخگوی شما باشد را پیدا کنید.

 

انواع شرکتهای مراقبت از سالمندان

اندازه، ترکیب، مالکیت و مدل های کسب و کار شرکت مراقبت از سالمندان به طور گسترده ای متفاوت است. به طور کلی، این کسب و کار تحت دو مدل عمل می کند:مالکیت مشارکتی یا مالکیت مستقل. هر یک از جوانب مثبت و منفی دارد. بنگاه های Franchised اغلب به دلیل برنامه های بازاریابی تاسیس شده اغلب شهرت بیشتری به دست می آورند، و نوع مالکیت ممکن است برای تصمیم گیری های مربوط به سیاست و تصمیم گیری، توصیه های قیمت گذاری و برنامه های آموزش کارکنان متکی باشد. به همین ترتیب، اپراتورهای مستقل خط مشی ها و روش های خود، ساختار قیمت گذاری و فرایندهای آموزشی را ایجاد می کنند. در گزارش بعد بیشتر در این باره و شیوه های انتخاب شرکت مراقبت از سالمندان صحبت خواهیم کرد.

تاریخ انتشار: خرداد ۲۸, ۱۳۹۸

To Top
با ما در ارتباط بمانید، مطلع شدن از آخرین اخبار و رویداد های مجموعه

اینستاگرام ما @valasalmandan


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/valasalmandan.com/httpdocs/wp-content/plugins/gs-instagram-portfolio/gs-instagram-assets/includes/templates/gs_instagram_structure_one.php on line 11