به سبک جدیدی از زندگی خوش آمدید

چه نکاتی را برای استاندارد مراقبتی در آسایشگاه سالمندان باید بررسی کنید؟ – قسمت اول

اگر شما به دنبال آسایشگاه سالمندان برای نگهداری از سالمند عزیزتان هستید ، حتما برای انتخاب یک مرکز مراقب طولانی مدت ، نگرانی هایی دارید. زمانی که قصد دارید یک آسایشگاه سالمندان متناسب با شرایط خود و سالمندتان انتخاب کنید ، از خانه های سالمندان زیادی بازدید خواهید کرد و استاندارد مراقبتی در آسایشگاه سالمندان نظیر، امکانات آنان را در جهت آرامش و آسایش و از همه مهمتر امنیت سالمندتان خواهید سنجید.

در اولین بازدید از خانه سالمندان والا ، ما مراجعه کنندگان را با فضای مجموعه آشنا می کنیم. اتاق های سالمندان ، اتاق نشیمن ، فیزیوتراپی و از این دست اماکن که می تواند برای شما مهم باشد و تصمیم گیری را راحت تر کند.

برای ارزیابی واقعی از استاندارد مراقبتی در آسایشگاه سالمندان ، تسهیلات و سطح شادی ساکنان مرکز نگهدای از سالمندان و یا خانه های مراقبتی از آنان، شما باید مدت زمانی را برای مشاهده و تحقیق، در آن مکان صرف کنید. شما همچنین باید از روش مبتنی بر شواهد، برای ارزیابی خدمات آن مرکز استفاده کنید و ارزیابی کنید که مراقبت و محبتی که سالمند عزیز شما در خانه دریافت می کند از این مراقبت و محبتی که در مرکز، دریافت می کند بیشتر است یا خیر. چرا که هر مرکزی باید بر طبق خدماتی که به سالمند عزیزتان ارائه می دهد،  هزینه ای را دریافت کند.

بنابراین، اگر به طور خاص به دنبال قضاوت و تصمیم گیری در مورد کیفیت تسهیلات می گردید، در زیر، لیستی از ویژگی های ضروری برای نگه داشتن سلامتی جسمی و روحی سالمند عزیزتان وجود دارد. به دنبال آنها باشید. این حداقل آزمایشات، بدون پرسش ها و بند های اضافی هستند که یک خانه مراقبت طولانی مدت باید به آنها به خوبی پاسخ بدهد تا صلاحیت لازم در مراقبت از سالمندان را داشته باشد.

برای ارزیابی برنامه ی زندگی و برنامه های مراقبتی از سالمندتان، با  مسئولین آن مرکز قرار بگذارید

چه نکاتی را برای استاندارد مراقبتی در آسایشگاه سالمندان باید بررسی کنید؟

آزمایش ویلچر:

حتی اگر سالمند شما هنوز هم سرپا است، هنگام سنجش استاندارد مراقبتی در آسایشگاه سالمندان ، به صندلی ها و پایه های همه صندلی های چرخداری که می بینید، نگاهی عمیق بیندازید. آیا آنها سالم هستند؟ اگر اینگونه نباشد، سایر مناطقی که زیاد در دید نمی باشد، ممکن است مورد غفلت و ایمن نشده، قرار گیرند. آیا جاپایی به صندلی های چرخدار (ویلچر ها) وصل شده است؟ گاهی اوقات یکی از سالمندانی که سوار بر ویلچر است، می تواند با پاهایش پدال بزند و بدین ترتیب عضلات ماهیچه ی پایش و به همراه آن قوزک پایش را تقویت کند. اما، اگر می بینید که سالمند یا سالمندانی هستند که ویلچر هایشان مجهز به جاپایی نمی باشد و بدون آن، ناراحت و معذب هستند، این ممکن است  نشان دهنده ی این باشد که مراقبان و پرستاران مرکز، توجه کمتری به جزئیات مربوط به خدمات مراقبتی می کنند و  نظارت کافی بر امور را ندارند.

تست ملحفه و حمام:

آیا  در دستشویی و حمام، حوله تمیز وجود دارد؟ کمبود حوله یک مشکل چند ساله در خانه های مراقبت است. اگر از راهنما یا مدیر خود در این باره سؤال کنید ، آنها احتمالاً به شما خواهند گفت که در محل های مورد نظر، تعداد زیادی ملحفه و حوله دارند ، اما ساکنان (که همان سالمندان هستند) آنها را پنهان می کنند و این مورد گاهی اوقات به ویژه در خصوص بیمارانی که با مشکلات شناختی  به این مرکز امده اند، صورت می گیرد. اما بعضی اوقات مشکل واقعی این است که حوله های کافی برای استفاده وجود ندارد، یا اینکه  نفرات کارگران لباسشویی برای تمیز نگه داشتن همیشگی حوله ها، کافی نیستند.

هر مرجع پزشکی به ما می گوید شستن مناسب حوله ها با آب گرم بهترین مانع برای گسترش عفونت در خانه ها و بیمارستان ها است. بنابراین ، باید در سنجش استاندارد مراقبتی در آسایشگاه سالمندان حتما جدی گرفته شود. در صورت عدم دسترسی به ملحفه های تمیز حمام، برای بیماران، کارمندان و بازدید کنندگان، چگونه می توان از این دستورالعمل پیروی کرد؟ برای فهم اینکه آیا ملحفه های کافی دارند، از اتاق های چندین سالمند بازدید کنید. اگر راهنمای تور، شما را از دیدن اتاق های اشغالی به دلیل ” حق حفظ حریم خصوصی” منصرف می کند ، گفتگوی دوستانه ای را با یک سالمند آغاز کنید و از او بپرسید که آیا می توانید  به اتاق او بروید و آنجا را مشاهده کنید. این گزینه، اغلب به شما اجازه می دهد که کارتان را در رابطه با تحقیق، جلو ببرید.

آزمایش آب گرم:

همانطور که گفته شد، مقامات پزشکی برای کنترل عفونت، راهکار شستن دست ها را با آب گرم، به شدت توصیه می کنند. از دستیارهای معتبر پرستاری (CNA) ، انتظار می رود که در طول روز به طور مکرر دستان خود را با صابون و آب گرم شست وشوی دهیم. همچنین انتظار می رود هر وقت لازم باشد دست سالمندان را بشوییم.

هنگامی که به حمام اختصاصی یک بیمار می روید، سینک ها را چک کنید. آیا در واقع کنترل های آب گرم عملکرد درستی دارند؟ چقدر طول می کشد تا آب گرم شود؟ اگر قادر به ورود به اتاق اقامتگاه(همان مرکز نگهداری سالمندان) نیستید ، آزمایش های مشابه را روی حمام های مناطق مشترک یا هر کجا که می توانید یک سینک خانگی پیدا کنید که دارای جریان آب باشد، انجام دهید. ممکن است آب بعد از چند دقیقه گرم شود، اما هنگامی که یک مراقب یا دستیار فقط پنج یا ده دقیقه فرصت دارد تا سالمند یا بیمار را شسته و لباس بپوشاند، و ممکن است دو دقیقه دیگر وقت نداشته باشد، که این می تواند نشان دهنده ی ضعیف بودن عملکرد گرمایش آب در زمان مناسب، باشد. ممکن است یکی از اعضای خانواده شما  سرما خورده باشد و اولین چیزی که صبح با آن مواجه می شود، آب سردی باشد که با آن می خواهد صورت خود را بشوید. این مساله نه تنها ناخوشایند است ، بلکه به این معناست که  به یک معیار اصلی که کنترل کننده ی عفونت است،  یعنی همان آب گرم، توجه نشده است.

تست دمای حمام:

یکی دیگر از مواردی که در سنجش استاندارد مراقبتی در آسایشگاه سالمندان باید بررسی گردد، حمام خانه سالمندان می‎‌باشد.  از حمام و یا اتاق دوش دیدن کنید. آیا به اندازه کافی گرم است؟ ساکنان( سالمندان یا بیماران) مسن تر به راحتی سرما می خورند و معمولاً هنگام حمام کردن در حمام های گرمتر راحت تر هستند. وقتی آنها حمام یا دوش را ترک می کنند ، نباید بلرزند تا دچار سرما خوردگی نشوند.

سنجش استاندارد مراقبتی خانه سالمندان ، به چه نکاتی باید توجه شود؟ – قسمت دوم

تاریخ انتشار: مهر ۱۲, ۱۳۹۸

To Top
با ما در ارتباط بمانید، مطلع شدن از آخرین اخبار و رویداد های مجموعه

اینستاگرام ما @valasalmandan


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/valasalmandan.com/httpdocs/wp-content/plugins/gs-instagram-portfolio/gs-instagram-assets/includes/templates/gs_instagram_structure_one.php on line 11