به سبک جدیدی از زندگی خوش آمدید

10 تصور غلط درباره افزایش سن و احساس پیری کردن – قسمت دوم

قسمت اول این مقاله ، خلاصه ای از پژوهش بچکالوی، دانشیار گروه علمی اپیدمیولوژی و روانشناسی دانشگاه ییل، ​​تقریباً 20 سال است که بر روی آن تحقیق کرده است.  وی از سال 1975 تا 1998 گروهی متشکل از 660 بزرگسال را بررسی کرد. در آغاز مطالعه، آنها یک نظرسنجی را برای استخراج کلیشه ها در مورد افزایش سن و احساس پیری کردن انجام دادند. در ادامه به سایر تصورات غلط در خصوص افزایش سن و احساس پیری کردن می پردازیم.

تصور غلط شماره 5: زوال روحی و جسمی پس از افزایش سن اجتناب ناپذیر است

مطمئنا با افزایش سن، سطح مشخصی از کاهش عملکرد وجود دارد، اما می توان کارهای بسیاری برای جلوگیری از پیری یا حداقل کند شدن روند پیری جسمی و روانی انجام داد. سلولهای بنیادی برخی از پتانسیل های خود را از دست می دهند و سلولهای دیگر تضعیف می شوند، اما داشتن عادات سالم، روند پیر شدن را بهبود می بخشد. وزنه برداری به حفظ یکپارچگی ماهیچه ها و استخوان ها کمک می کند. ورزش و رژیم غذایی هوازی احتمال بروز زوال جسمی و روحی را کاهش می دهد. تمرین ذهن و یادگیری مداوم به مبارزه با زوال شناختی کمک می کند. تماشای بیش از حد تلویزیون در هر سنی بد است، اما به ویژه برای بزرگسالان سالمند ناسالم است، که اغلب به نظر می رسد نسل خود را به طور کلیشه ای ضعیف، فراموش کار، گنگ و آشفته نشان می دهد. آنچه فکر می کنید اتفاق می افتد، اتفاق می افتد.

تصور غلط شماره 6: افراد مسن فقیر هستند

خبر خوب در مورد وضعیت اقتصادی آمریکایی های مسن تر این است که میانگین درآمد آنها طی یک دهه از 1999 تا 2009 افزایش یافته است، در حالی که هنوز تعدادی از افراد مسن در فقر زندگی می کنند. با این حال، برخی از گروه ها هنوز در حال کشمکش هستند. آمریکایی های آفریقایی تبار و اسپانیایی ها تقریباً 20 درصد نرخ فقر دارند. در میان زنان مسن اسپانیایی نرخ فقر 33 درصد بود. برای زنان مسن آمریکایی آفریقایی نزدیک به 50 درصد است. داشتن درآمدهای ثابتی که با افزایش تورم، افزایش می یابد، مسئولیت افراد مسن است.

تصور غلط شماره 7: افراد مسن علاقه مند به رابطه جنسی و صمیمیت نیستند

روابط جنسی مثبت با رفاه عمومی همراه بود. این که آیا یکی باعث دیگری شده یا نه ، مشخص نیست اما منافع متقابل واقعی است. فعالیت جنسی افراد تا حدود 70 سالگی ثابت باقی می ماند. بیشتر افراد مسن که مورد بررسی قرار گرفتند گفتند که رابطه جنسی اهمیت کمتری پیدا می کند، اما تنها 35 درصد گفتند که رابطه جنسی فقط برای زوج های متاهل است و کمتر از 10 درصد اعلام کردند که رابطه جنسی فقط برای جوانان است. روابط جنسی برای زنان از اهمیت کمتری برخوردار بود و همچنین زنان در یافتن شریک زندگی مشکل بیشتری داشتند، زیرا مردان به طور معمول زنان را پیش بینی می کنند.

تصور غلط شماره 8: با افزایش سن ، افراد نمی توانند درباره موضوعات مهم به خوبی تصمیم بگیرند

افزایش سن، خرد را به ارمغان می آورد. مهارت های شناختی مبتنی بر یک عمر تجربه و آموزش است. تصمیم گیری مشترک، خواه در مورد انتخاب پزشکی، تصمیم در مورد امور مالی یا هر چیز دیگری که مربوط به یک فرد مسن است  باید آن شخص را درگیر کند. مشارکت هر کس نتایج را بهبود می بخشد.

تصور غلط شماره 9: با افزایش سن ، افراد تمایل به زندگی را از دست می دهند

افراد مسن وقتی احساس کنترل بیشتری بر آن می کنند، مرگ را می پذیرند. شرایط محیطی راحت و کنترل شده بیشتر مورد نظر است. مردم می خواهند زندگی کنند و خوب زندگی کنند. هر کس که از نظر ذهنی پایدار باشد، مسلما نمی خواهد زندگی و عمر کوتاهی داشته باشد.

تصور غلط شماره 10: علم به تمام سؤالات ما در مورد افزایش سن پاسخ داده است

ما چیزهای بیشتری برای یادگیری و تجربه  در پیش رو داریم. هرچه زندگی طولانی تر و بهتری داشته باشیم، با سؤالات بیشتری روبرو خواهیم شد که ما را به دنبال یافتن پاسخ صحیح تشویق می کند. در نظر بگیرید: افراد 90 ساله سریعترین گروه در کشور امریکا هستند. مارک تواین ظاهراً گفته است: “سن مسئله ای است که اهمیتی ندارد. اگر برای  شما مهم نیست، پس قطعا مهم نیست.”

ما فکر می کنیم که مهم است و واقعا مهم است. مثبت فکر کنید در نتیجه می توانید طولانی تر و بهتر زندگی کنید.

تاریخ انتشار: مهر ۸, ۱۳۹۸

To Top
با ما در ارتباط بمانید، مطلع شدن از آخرین اخبار و رویداد های مجموعه

اینستاگرام ما @valasalmandan


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/valasalmandan.com/httpdocs/wp-content/plugins/gs-instagram-portfolio/gs-instagram-assets/includes/templates/gs_instagram_structure_one.php on line 11