به سبک جدیدی از زندگی خوش آمدید

10 توصیه برای آنکه احساس پیری نکنیم – قسمت دوم

اگر شما نیز از آن دسته از افراد هستید که ترس از پیر شدن دارند ، این نوشتار برای شما است تا با عواملی که باعث پیری زود رس می شود آشنا شوید و با رعایت این نکات ، پیر شدن را به تعویق بیاندازید. در قسمت اول این نوشتار به این اشاره کردیم که “مرگ” یکی از موارد اجتناب ناپذیر زندگی شناخته می شود اما نباید آن را با پیری یکی دانست. در ادامه با سایر عواملی که بر روی پیری شما تاثیر گذار خواهد بود ، آشنا خواهید شد:

الکل به وفور:

تحقیقات نشان می دهد که مقادیر کمی از الکل ممکن است مزایای سلامتی خاصی را به همراه داشته باشد، اما افراد، به ویژه زنان باید مراقب باشند که در یک روز بیش از دو بار نوشیدنی نیاشامند. فراتر از آن، اشکالات الکل سنگین تر از مزایایش در این حالت می شود. بنابراین برای مقابله با ترس از پیر شدن و احساس پیری کردن ، مصرف نوشیدنی الکلی را به حداقل برسانید.

در معرض دود:

صاف و ساده می گویم : اگر می خواهید روند پیر شدن را کاهش دهید ، از دود دست دوم خودداری کنید. برای افراد غیر سیگاری، قرار گرفتن طولانی مدت در معرض دود دست دوم تقریباً به همان اندازه پک زدن بر یک سیگار واقعی بد است. مرزها را تنظیم کنید. ماتسون می گوید: “این مسئولیت فرد سیگاری است که سیگار را از شما و دیگران دور کند.”

آلاینده های شیمیایی:

از آنجا که در خارج از خانه کنترل زیادی بر شرایط  ندارید، حتما در خانه ی خود، قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی را به حداقل برسانید. در خانه ی خود یک فیلتر آب نصب کنید و تعداد دفعات استفاده از محصولات تمیز کننده شیمیایی  و محصولات زیبایی شیمیایی را کاهش دهید.

قرص تجویزی :

داشتن داروهای متعدد در خانه، برای بسیاری از بزرگسالان یک مشکل بزرگ است که تنها با افزایش سن بدتر می شود. داروها (چه با نسخه و چه بدون نسخه)، در عین حال که برای مدیریت برخی شرایط مفید است، ممکن است در دراز مدت باعث آسیب شوند. ماتسون توصیه می کند: “بدانید که چه چیزی مصرف می کنید و چرا آن را مصرف می کنید.” او می گوید بسیاری از داروها برای شرایطی تجویز می شوند که با ایجاد تغییر در شیوه زندگی بدون نیاز به استفاده از همان دارو، می توان آن شرایط را اداره کرد. از پزشک خود بپرسید که آیا راهی وجود دارد که بتوانید دوز داروی خود را با خیال راحت کاهش دهید یا از یک نسخه به طور کلی چشم پوشی کنید.

قمار ژنتیکی:

شما ممکن است نتوانید کد ژنتیکی خود را تغییر دهید، اما می توانید برای کاهش تأثیر ژن های مضر خود قدم بردارید. تاریخچه خانواده خود را جستجو و مطالعه کنید و تغییرات سبک زندگی را برای تطبیق دادن با ژن های آسیب پذیری که به طور ارثی دریافت کرده اید، ضروری بدانید. در این حالت می توانید روند پیر شدن را کنترل نمایید.

و نکته ی آخر این است که هیچ درمانی جادویی برای پیری وجود ندارد، اما ایجاد تغییرات کوچک و ساده در شیوه زندگی تان می تواند شرایط جسمی و روحی شما را بهبود بخشد. زمانی که سبک زندگی خود را به یک سبک سالم تغییر دهید به مرور زمان متوجه خواهید شد که نسبت به هم سن و سال های خودتان از روحیه و سلامت جسمی بهتری برخوردار هستید ، بنابراین دلیلی برای ترس از پیر شدن وجود نخواهد داشت.

تاریخ انتشار: مهر ۲۹, ۱۳۹۸

To Top
با ما در ارتباط بمانید، مطلع شدن از آخرین اخبار و رویداد های مجموعه

اینستاگرام ما @valasalmandan


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/valasalmandan.com/httpdocs/wp-content/plugins/gs-instagram-portfolio/gs-instagram-assets/includes/templates/gs_instagram_structure_one.php on line 11