به سبک جدیدی از زندگی خوش آمدید

3 سطح مختلف از مراکز نگهداری سالمندان

مراکز نگهداری از سالمندان برای کمک به سالمندانی که قادر به انجام دادن فعالیت های روزمره خود نیستند یا کسانی که از تنهایی رنج می برند طراحی شده اند. در این مراکز سالمندان می توانند با دیگران وقت بگذرانند و برای انجام کارهای خود کمک دریافت کنند. این مراکز به ویژه برای افرادی که قادر به انجام دادن فعالیت های روزمره خود نیستند، سالمندانی که به برقراری رابطه اجتماعی میل دارند یا کسانی که نمی توانند بدون کمک از خانه خارج شوند کاربرد دارند. مراکز نگهداری از سالمندان با توجه به نیاز های سالمندان سطوح مختلفی دارند.

سه نوع مختلف از مراکز نگهداری از سالمندان

مراقبت از طریق فعالیت های اجتماعی

در این سطح تمرکز بر روی بهبود زندگی سالمندان از طریق درگیری آن ها در اجتماع و فعالیت هایی که بر اساس توانایی ها، مهارت ها و دانش هر فردی ساخته می شوند خواهد بود.

فعالیت های روزانه در این دسته از مراکز نگهداری از سالمندان ، معمولا شامل موارد زیر است:

 • فعالیت های خلاقانه از طریق هنر و صنایع دستی
 • سرگرمی با استفاده از موسیقی و آواز های گروهی
 • بازی های تحریک کننده ذهن مانند بینگو
 • کشش و ورزش های ملایم مانند یوگا روی صندلی
 • تشکیل گروه ها برای بحث کردن در مورد کتاب ها، فیلم ها و یا رویدادهای روز
 • جشن های مربوط به تعطیلات و تولدها
 • سفرهای محلی
 • وعده های غذایی و تنقلات

مراقبت های سلامتی و پزشکی

در این نوع از مراقبت ها سرویس های پزشکی و جلسات درمانی فیزیکی، ذهنی و گفتاری ارائه می شود. کارکنان این بخش معمولا پرستاران رسمی و سایر متخصصان در زمینه سلامتی هستند. همچنین به طور معمول قبل از پذیرش فرد برای مراقبت های سلامتی سطح سلامت وی توسط پزشک برسی می شود.

مراکز مراقبت های سلامتی از سالمندان، به سالمندان ناتوانی که با بیماری های مختلف دسته و پنجه نرم می کنند این فرصت را می دهند که تحت نظارت مراقبین افراد جدیدی را ببینند، در فعالیت های اجتماعی شرکت کنند و از زندگی روزانه خود بیشتر لذت ببرند. افراد 55 سال و بالاتر که از طرف دولت به عنوان نیازمند به مراقبت های پرستاری شناخته شده اند شامل این برنامه می شود. در این برنامه تمام سرویس های پزشکی لازم برای سالمندان با بیماری های مزمن فراهم می گردد و استقلال آن ها تا جایی که امکان داشته باشد حفظ می شود.

مراقبت های آلزایمری و زوال عقل

این برنامه ها خدمات اجتماعی و بهداشتی ویژه ای را برای سالمندان با چالش های شناختی و ذهنی ارائه می دهند. در این گزینه، فعالیت های مناسب برای بهبود توانایی های عملکردی شرکت کنندگان در یک محیط امن برای جلوگیری از سرگردانی ارائه می شود و کارکنان نیز به صورت تخصصی برای مراقبت ها در زمینه زوال عقل آموزش دیده اند.

چگونه از بین مراکز نگهداری از سالمندان ، بهترین انتخاب را داشته باشیم؟

برای انتخاب مرکز مراقبت از سالمندان مناسب ابتدا نیازهای سالمندان خود را در نطر بگیرید. آیا فعالیت های اجتماعی برای آن ها مهم است؟ آیا برای راه رفتن، غذا خوردن و یا دریافت داروهایشان به کمک نیاز دارند؟ آیا تحریک های ذهنی یک الویت است؟ چه ورزش هایی نیاز دارند؟

با موسسه مورد نظر خود ارتباط برقرار کنید و در مورد برنامه های پیشنهادیشان با آن ها بحث کنید. پرسیدن سوالات زیر می تواند در این زمینه به شما کمک کند:

 • چه کسی مالک یا اسپانسر این مرکز است؟
 • این مرکز چه مدت است که مشغول فعالیت است؟
 • برنامه زمانی این مرکز چگونه است؟
 • شرایط پزشکی شما برای پذیرش چیست؟ آیا برنامه شما افرادی که دچار مشکلات حافظه، مشکلات حرکتی و یا بی اختیاری هستند را شامل می شود؟
 • درجه تخصص کارکنان شما چیست؟
 • آیا برنامه شما وعده های غذایی و تنقلات را شامل می شود؟ آیا برای هر فرد رژیم غذایی خاصی در نظر گرفته می شود؟ ( برای مشاهده برنامه مراقبت از سالمندان ، خانه سالمندان والا کلیک کنید )

علاوه بر پرسش این سوالات، خودتان نیز شخصا از مرکز بازدید کنید تا شرایط محیطی، فعالیت ها و رفتار کارکنان را مورد برسی قرار دهید. حتی می توانید با سایر سالمندان و خانواده آن ها نیز ملاقات کنید تا بیشتر از وضعیت مرکز مورد نظر آگاه شوید.

تاریخ انتشار: دی ۲۳, ۱۳۹۷

To Top
با ما در ارتباط بمانید، مطلع شدن از آخرین اخبار و رویداد های مجموعه

اینستاگرام ما @valasalmandan


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/valasalmandan.com/httpdocs/wp-content/plugins/gs-instagram-portfolio/gs-instagram-assets/includes/templates/gs_instagram_structure_one.php on line 11